II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś kończymy Oktawę Wielkanocną – Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która jest równocześnie świętem patronalnym Caritas. Członkom Parafialnego Caritas dziękujemy za ofiarną prac i równocześnie życzymy wielu łask Bożych w Waszej posłudze dla najuboższych. Dziś rozpoczął się Tydzień Miłosierdzia. Caritas parafialny zbiera kwestę na działalność statutową Caritas diecezji elbląskiej.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny z filmem DVD „Zmartwychwstały”, jest to epicka opowieść biblijna przedstawiona z punktu widzenia niewierzącego Claviusa, który zmaga się z rozwiązaniem zagadki odnalezienia ciała Chrystusa po ukrzyżowaniu. Cena 5 zł.

3. W poniedziałek 24 kwietnia o godz. 19:00 projekcja filmu w naszym kościele „Idealna Fala”. Wstęp wolny. Zbierana będzie dobrowolna ofiara na pokrycie kosztów projekcji.

4. We wtorek 25 kwietnia w Święto św. Marka, Ewangelisty zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji solenizantów: o. Marka Marcinkowskiego i o. Marka Dopieralskiego.

5. Szkoła Katolicka ogłasza nabór do klasy 1 szkoły podstawowej. Zapisy do 15 maja 2017.  Zajęcia otwarte odbędą się w najbliższy czwartek 26 kwietnia i 15 maja o godz. 17.00.

6. Zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Terlikowskim wokół książki „Maksymilian Kolbe” w czwartek 27 kwietnia o godz. 18:00 w Szkole Katolickiej, ul. Braterstwa Narodów 59. Informacje na plakacie.

7. Zapraszamy młodzież gimnazjalna i starszą do udziału w Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich. Wyjazd 3 czerwca. Informacje i zapisy u s. Benedetty. Kontakt z siostrą jest zamieszczony na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem.

8. Młodzież męską pragnącą zbliżyć się do Boga, szukającą własnej drogi życia zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Odbędzie się on w najbliższy weekend od 28 do 30 kwietnia w Centrum Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej w Ostródzie. Koszt uczestnictwa – ofiara dobrowolna. Szczegółowe informacje na plakacie.

9. W przyszłą niedzielę 30 kwietnia kwesta na remont kościoła.

10. Zapowiedzi:

Alumn Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej, a zarazem nasz parafianin Łukasz Sołtysiak ur. 18.09.1991r. w Kwidzynie przygotowuje się do przyjęcia święceń diakonatu w Elblągu. W związku z powyższym w myśl kan. 1034 KPN ogłaszamy ten radosny fakt zapowiedzi przyjęcia powyższych święceń. Kto zna przeszkody, które uniemożliwiają przyjęcie święceń diakonatu przez alumna Łukasza Sołtysiaka ma obowiązek zgłosić je do zakrystii lub kancelarii parafialnej i poinformować o ewentualnych zaistniałych przeszkodach.

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>