FATIMA 100 – Trishagion & Przyjaciele

Utwór pt. Fatima powstał na 100 lecie. Pomysł narodził się w mojej głowie, a tekst powstał w drodze z Jerozolimy do Jerycha podczas tegorocznej pielgrzymki do Ziemi Świętej. Utwór ma przypomnieć o wydarzeniu jakie miało miejsce w Portugalskiej wiosce w 1917 roku, które to miało wielkie znaczenie dla ówczesnego świata. W tekście piosenki znajdziemy słowa o tym, że orędzie z Fatimy aktualne jest i dziś… wymownie zaśpiewane przez Martę Mrówczyńską. Pierwotnie napisana muzyka ewoluowała w kierunku jazz rocka. Jest to efekt współpracy z Łukaszem Kirą – klawiszowcem. Nie zabraknie też akcentu refleksji nad współczesnym stanem pokoju na świecie wyrażonego w melorecytacji. Kwidzyńska formacja Trishagion z Przyjaciółmi – zrealizowała nagranie w studio Eden niedaleko Torunia. Chórki napisał utalentowany wokalista Krzysztof Majda z Trójmiasta. W realizacji nagrania uczestniczyła Anna Głogowska Firlej – dyrygent chóru gospel z Kwidzyna.

Do utworu powstał animowany teledysk autorstwa Ani Krzesińskiej z Kwidzyna (dostępny jest na portalu Youtube).

Nazwa zespołu Trishagion z języka greckiego oznacza po trzykroć święty lub pieśń pochwalną na cześć Trójcy Świętej w liturgii wschodniej. Jesteśmy zespołem grającym muzykę chrześcijańską.

                                                                                                                           Marek Dopieralski OFM Conv.

 

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>