XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na nowe przenośne mikrofony. Zebraliśmy 1400 zł.

2. Przy wyjściu z kościoła Br. Filip, którego witamy w naszej parafii na miesięcznej praktyce, rozprowadza czasopismo WSD w Łodzi-Łagiewnikach pt. Nasze Życie. Ofiary złożone będą przeznaczone na potrzeby naszego Franciszkańskiego Seminarium Duchownego.

3. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny.

4. Do końca sierpnia w niedziele Msze św. w naszym kościele są celebrowane o godz.:7:30, 9:30, 11:00, 12:30 i 19:00. W tygodniu o godz. 7:00 i 18:00. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i piątki od godziny 15:00 do 17:00.

5. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek 8 sierpnia święto św. Dominika – prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, w środę 9 sierpnia święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy
i męczennicy współpatronki Europy, w czwartek 10 sierpnia święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, a w piątek 11 sierpnia święto św. Klary z Asyżu, dziewicy, patronki mediów, założycielki II Zakonu Franciszkańskiego.

6. W piątek 11 sierpnia Msza św. wieczorna z godz. 18:00 będzie wyjątkowo celebrowana o godz. 16:00. Natomiast o godz. 18:00 w naszym kościele wystąpi chór Gospel w ramach festiwalu obywającego się w Gniewie. Zapraszamy.

7. Informujemy, że pielgrzymka do Ryjewa wyruszy w niedzielę 20 sierpnia.

8. W przyszłą niedzielę 13 sierpnia zapraszamy na cztery części różańca fatimskiego, początek o godz. 17:00.

9. Wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego i miłego wypoczynku oraz szczęśliwych powrotów do domu.

10. W minionym tygodniu zmarła:

  • śp. Kazimiera Flis, lat 61.

                   Dobry Jezu, a nasz Panie…

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>