XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy 9. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Przy wyjściu z kościoła kwesta na ten cel. Można też wysłać SMS o treści RATUJE na nr 72405. Zapraszamy do nieustannej modlitwy w tej intencji. Informacje na plakacie i ulotce umieszczonej pod chórem.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł.

3. Przez cały listopad: Nieszpory z Wypominkami za zmarłych o godz. 17:30. Msze św. za zmarłych poleconych w Wypominkach o godz. 18:00. Kartki wypominkowe można jeszcze składać w zakrystii.

4. Dyskusyjny Klub Filmowy „Powiększenie” zaprasza na seans filmu „Dwie korony” . To film, dzięki któremu widzowie mogą poznać nie tylko niesamowite dzieła O. Kolbe, lecz także jego duchowość i charyzmę.

Seans odbędzie się w poniedziałek 13 listopada 2017 r. o godz. 20.00 w Kinoteatrze w Kwidzynie, ul. Katedralna 18. Bilety w cenie 10 zł.

5. W piątek 17 listopada Święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejną katechezę w ramach katechumenatu pochrzcielnego, które prowadzi o. Władysław.

6. Zapraszamy na dziewięciodniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej z Jordanią w dniach 28 stycznia do 5 lutego 2018 r. Program w gablotce i na stronie parafii. Kontakt z o. Markiem Dopieralskim tel. 608670459.

7. Zapraszamy młodzież na Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę TAIZE, które odbędzie się od 28 grudnia 2017 do 1 stycznia 2018 r. w Bazylei w Szwajcarii (wyjazd 27.12 powrót 2.01). W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby od 16 do 35 roku życia.  Koszt wyjazdu wynosi 350 zł plus 60 euro. Więcej informacji i zgłoszenia u ks. Łukasza Cieplińskiego, wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie (tel. 600 208 693, mail: lukas.cieplinski@gmail.com).

8. W przyszłą niedzielę 19 listopada parafialny zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę na pokrycie kosztów wyjazdu ministrantów i scholi na Mikołajki do teatru w Elblągu. Diakon Łukasz Sołtysiak będzie rozprowadzał kalendarze WSD w Elblągu.

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>