UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Przy wyjściu z kościoła o. Robert zbiera ofiary na duszpasterstwo, które prowadzi i rozdaje deklaracje dotyczące modlitwy o powołania.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł i Mały Gość Niedzielny, cena 4 zł z wkładką lampionem na roraty.

3. Od dzisiejszej niedzieli parafialny zespół Caritas rozpoczął rozprowadzanie świec w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 6, 15 i 20 zł, naklejek na drzwi na rok 2018. Równocześnie Zarząd Caritas prosi o zapisywanie rodzin i osób ubogich do przygotowania paczek świątecznych.

4. Do czwartku 30 listopada Nieszpory z Wypominkami za zmarłych o godz. 17:30. Msze św. za zmarłych poleconych w Wypominkach o godz. 18:00.

5. W poniedziałek 27 listopada o godz. 18:00 wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Górne Jeruzalem zaprasza na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.

6. W liturgii Kościoła w środę 29 listopada Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego, w czwartek 30 listopada Święto św. Andrzeja, Apostoła.

7. W pierwszy piątek miesiąca 1 grudnia spowiedź przed Msza św. poranną i od godz. 17:30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00. Dodatkowa Msza św. o godz. 16:30. O godz. 18:00 Msza św., po której ok godz. 19:00 zapraszamy parafian, mieszkańców Kwidzyna, wspólnoty oraz młodzież I i II rok przygotowania do bierzmowania na Strefę Chwały. W programie katecheza i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.

8. Trwa roznoszenie opłatków. Misję tą wykonują, tak jak w ubiegłym roku, panowie Zbigniew Kosmala i Łukasz Jędrzejczyk, którzy zostali upoważnieni przez ojca proboszcza do roznoszenia opłatków na terenie naszej parafii. Panowie Zbigniew i Łukasz posiadają zaświadczenie ze zdjęciem, ich danymi osobowymi i podpisem Ojca Proboszcza. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary.

9. Kluby Gazety Polskiej zapraszają na spotkanie z ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem „Uchodźcy w Europie-sprawdzian z roztropności” które odbędzie się w sobotę 2 grudnia o godz. 14:00 w Szkole Katolickiej, ul. Braterstwa Narodów 59.

10. Młodzież w wieku od 17 do 35 lat zapraszamy na franciszkański wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodzieży Taize w Bazylei. Wyjazd z Gdańska 26 grudnia wieczorem, powrót 2 stycznia. Koszt – 400 zł + 60 euro. W drodze przewidziany jest pobyt w Bambergu, u naszych barci w Walldurn i w drodze powrotnej w Zurychu i w Gnieźnie. Zgłoszenia do przyszłej niedzieli 26 listopada. Liczba miejsc ograniczona – 49 osób. Szczegółowe informacje w zakrystii lub bezpośrednio na stronie internetowej www.powolanie.com.pl w zakładce Zaproszenia.

Młodzież z naszych franciszkańskich parafii zapraszamy weekendowe rekolekcje śladami św. Franciszka za Jezusem. Podczas rekolekcji chcemy wpatrywać się w życie św. Franciszka z Asyżu, by uczyć się od niego zbliżania się do Boga. Odbędą się one w dniach 8-10 grudnia w centrum edukacyjno-formacyjnym w Koszalinie. Szczegółowe informacje w zakrystii lub na stronie www.powolanie.com.pl

11. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny – Adwent, czyli czas oczekiwania. Po Mszy św. o godz. 11:00 w kościele spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Przy wyjściu z kościoła kwesta na remont i ogrzewanie kościoła.

12. Od poniedziałku 4 grudnia zapraszamy na Msze święte Roratnie o godz. 600. Zachęcamy do przygotowania lampionów i dekoracji adwentowych: wieńców z czterema świecami, świeczników z białym światłem w oknach i innych dekoracji wyrażających czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa.

13. W minionym tygodniu zmarli:

  • śp. Tomasz Andrzej Lewandowski, lat 3 z Grudziądza,
  • śp. Irena Matuszewska, lat 83, z ul. Grudziądzkiej,
  • śp. Zbigniew Wiesław Rogala, lat 68, z ul. Toruńskiej,
  • śp. Tadeusz Józef Rozwadowski, lat 83, z ul. Słowiańskiej,
  • śp. Tadeusz Orkwiszewski, lat 60, z ul. Toruńskiej.

                               Dobry Jezu, a nasz Panie…

  

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>