I NIEDZIELA ADWENTU

1. Rozpoczynamy nowy okres liturgiczny Adwent, czyli czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Od jutra tj. 4 grudnia, w dni powszednie w czasie adwentu zapraszamy dzieci, młodzież i starszych na Mszę Św. Roratnią o godz. 6:00. Dzieci zapraszamy, aby na Roraty przychodziły z lampionami. W czasie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7:00.

2. Przy wyjściu z kościoła kwesta na remont i ogrzewanie kościoła. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. O. Robert dziękuje za założone w ubiegłą niedzielę ofiary na Franciszkańskie Duszpasterstwo Powołaniowe i za podjętą modlitwę za jedną osobę powołaną do naszej Prowincji Zakonnej. Do puszki o.Robert zebrał: 2 322 zł.  

3. Dziś o godz. 12:00 w kościele, spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, o godz. 19:00 w klasztorze, spotkanie dla animatorów przygotowujących młodzież do bierzmowania – II rok.

4. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł.

5. Parafialny zespół Caritas rozprowadza świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 6, 15 i 20 zł, naklejki na drzwi na rok 2018 oraz opłatki. Równocześnie Zarząd Caritas prosi o zapisywanie rodzin i osób ubogich do przygotowania paczek świątecznych.

6. Trwa roznoszenie opłatków. Misję tą wykonują panowie Zbigniew Kosmala i Łukasz Jędrzejczyk, którzy zostali upoważnieni przez ojca proboszcza do roznoszenia opłatków na terenie naszej parafii. Panowie Zbigniew i Łukasz posiadają zaświadczenie ze zdjęciem, ich danymi osobowymi i podpisem Ojca Proboszcza. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary.

7. Od poniedziałku do piątku przez cały Adwent o godz. 5:30 w Domu Parafialnym celebrowana jest Liturgia Godzin: Godzina Czytań i Jutrznia. Zapraszamy.

8. W poniedziałek 4 grudnia i środę 6 grudnia o.Marek nawiedzi chorych w domach z posługa sakramentalną.

9. W pierwszy czwartek miesiąca 7 grudnia będziemy modlić się o powołania zakonne, kapłańskie i misyjne. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.30.

10. W piątek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze św. o godz. 6:00, 10:00 i 18:00. Tego dnia zapraszamy Członków Rycerstwa Niepokalanej w dniu ich święta na Mszę o godz. 18:00 i na spotkanie w domu parafialnym o godz. 19:00.

11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek i czwartek w godzinach od 15:00 do 17:00. W piątek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP kancelaria będzie nieczynna.

12. W przyszłą niedzielę 10 grudnia na wszystkich Mszach św. rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które wygłosi o. Tomasz Jank, Rektor kościoła Świętej Trójcy w Gdańsku. Rekolekcje potrwają do środy 13 grudnia, a szczegółowy program podamy za tydzień. Natomiast na Mszy św. o godz.11:00, odbędzie się poświęcenie łańcuszków i medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

13. W minionym tygodniu zmarli:

  • śp. Władysława Mytyś, lat 96, z ul. Odrowskiego,
  • śp. Lucyna Rakowska, lat 90, z ul. Kołłątaja,
  • śp. Irena Kędra lat 72, z ul. Ogrodowej,
  • śp. Jerzy Adam Sobczyk, lat 63, z ul. Toruńskiej.


                       Dobry Jezu, a nasz Panie…

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>