II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem comiesięczna kwesta na renowację i remont naszego kościoła.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:00.

3. Zarząd Parafialny Zespól Caritas prosi o zgłaszanie rodzin lub osób samotnych dla których Caritas ma przygotować paczki świąteczne. Prosimy również rodziców zainteresowanych wyjazdem dzieci na kolonie o zgłaszanie dzieci celem zarezerwowania odpowiedniego terminu kolonii.

4. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł.

5. Zapraszamy na Katechezy Neokatechumenalne – Nowej Ewangelizacji. Najbliższa katecheza w poniedziałek 26 lutego, następna w czwartek 1 marca o godz. 18:45. Zapraszamy na te katechezy dorosłych, małżeństwa, osoby samotne, młodzież i dorosłych nie ochrzczonych oraz tych, którzy chcą uzupełnić sakrament bierzmowania.

6. Od poniedziałku do piątku o godz. 5:30 w domu parafialnym celebrowana jest liturgia Godzin: Godzina Czytań i Jutrznia. Zapraszamy.

7. W poniedziałek 26 lutego o godz. 17:00 i w sobotę 3 marca o godz.11:00 zapraszamy wszystkich chętnych do domu parafialnego na próbę śpiewów przygotowujących do Świętego Triduum Paschalnego.

8. W pierwszy piątek miesiąca 2 marca spowiedź przed Msza św. poranną i od godz. 17:30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00, o godz. 16:30 Msza św., a po niej Droga Krzyżowa. O godz. 18:00 Msza św., następnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18:30, po którym ok. godz. 19:00 zapraszamy parafian, mieszkańców Kwidzyna, wspólnoty i obowiązkowo młodzież I i II rok przygotowania do bierzmowania na Strefę Chwały. W programie katecheza na temat Charyzmaty Ducha Świętego i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.

9. Szkoła Katolicka ogłasza nabór do klas zerowych i pierwszych Szkoły Podstawowej. Dzień Otwarty odbędzie się w sobotę 10 marca w godz. od 10:00 do 12:00. Informacje na plakacie w gablotce.

10. Zapraszamy na katechezę w ramach Nowej Ewangelizacji, którą prowadzi o. Władysław. Odbędzie się ona w piątek 2 marca w domu parafialnym o godz. 18:45.

11. Pielgrzymka do: Fatimy – Lourdes – Avila – Madrytu – Saragossy – Barcelony – Montserrat – Carcassonne – La Salette w dniach 24 kwietnia – 6 maja 2018 r. Zapisały się 24 osoby. Szczegółowy program w gablotce i na stronie parafialnej: (www.kwidzyn.franciszkanie.pl). Przelot samolotem do Lizbony – powrót autokarem. Można się jeszcze zapisać u o. Marka Dopieralskiego tel. 608670459.

12. Zapraszamy na internetowe franciszkańskie rekolekcje wielkopostne. Rozważania można oglądać na stronie: www.franciszkanie.tv

13. W minionym tygodniu zmarli :

  • Śp. Józef Mieczysław Koroluk, lat 78, z ul. Podgórnej.
  • Śp. Edyta Lucyna Zielińska, lat 42, z Nowego Błonowa.
  • Śp. Grażyna Teresa Załuska, lat 62, z ul. Toruńskiej.
  • Śp. Grzegorz Tyniecki, lat 55, z ul. Hallera.
  • Śp. Wiesława Staniszewska, lat 45, z Nowego Dworu.
                                         Dobry Jezu, a nasz Panie…     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>