III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:00.

2. Zarząd Parafialny Zespól Caritas prosi o zgłaszanie rodzin lub osób samotnych dla których Caritas ma przygotować paczki świąteczne. Prosimy również rodziców zainteresowanych wyjazdem dzieci na kolonie o zgłaszanie dzieci celem zarezerwowania odpowiedniego terminu kolonii. Można też nabyć świece wielkanocne w cenie 10, 12 i 15 zł.

3. Przed kościołem i w zakrystii nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł.

4. Zapraszamy na Katechezy Neokatechumenalne – Nowej Ewangelizacji. Najbliższa katecheza w poniedziałek 5 marca, następne w czwartek 8 marca i piątek 9 marca. Zapraszamy na te katechezy dorosłych, małżeństwa, osoby samotne, młodzież i dorosłych nie ochrzczonych oraz tych, którzy chcą uzupełnić sakrament bierzmowania. Spotkania te odbędą się w domu parafialnego  godz. 18:45.

5. Od poniedziałku do piątku o godz. 5:30 w domu parafialnym celebrowana jest liturgia Godzin: Godzina Czytań i Jutrznia. Zapraszamy.

6. W poniedziałek 5 marca o godz. 17:00 i w sobotę 10 marca o godz.11:00 zapraszamy wszystkich chętnych do domu parafialnego na próbę śpiewów przygotowujących do Świętego Triduum Paschalnego.

7. Po domach o. Marek nawiedzi chorych z posługą sakramentalną w poniedziałek 5 marca i środę 7 marca.

8. Szkoła Katolicka ogłasza nabór do klas zerowych i pierwszych Szkoły Podstawowej. Dzień Otwarty odbędzie się w najbliższą sobotę 10 marca w godz. od 10:00 do 12:00. Informacje na plakacie w gablotce.

9. Katecheza w ramach Nowej Ewangelizacji, którą prowadzi o. Władysław, odbędzie się w piątek 9 marca w domu parafialnym o godz. 18:45.

10. Pielgrzymka do: Fatimy – Lourdes – Avila – Madrytu – Saragossy – Barcelony – Montserrat – Carcassonne – La Salette w dniach 24 kwietnia – 6 maja 2018 r. Zapisały się 28 osoby. Szczegółowy program w gablotce i na stronie parafialnej: (www.kwidzyn.franciszkanie.pl). Przelot samolotem do Lizbony – powrót autokarem. Można się jeszcze zapisać u o. Marka Dopieralskiego tel. 608670459.

11. W przyszłą niedziele 11 marca spotkanie po pielgrzymce do Ziemi Świętej w domu parafialnym o godz. 17:00. Na wszystkich Mszach św. rozpoczniemy parafialne i szkolne rekolekcje wielkopostne, które potrwają: dla dzieci i młodzieży do środy 14 marca, natomiast dla dorosłych do czwartku 15 marca. Rekolekcje wygłosi o. Józef Baron, Salwatorianin, dyrektor Domu Rekolekcyjnego
w Międzywodziu.

12. Zapraszamy na internetowe franciszkańskie rekolekcje wielkopostne. Nowe rozważania można oglądać na stronie: www.franciszkanie.tv w każdy poniedziałek, środę i piątek Wielkiego Postu.

13. W minionym tygodniu zmarli :

  • Śp. Henryka Talewska, lat 55.
  • Śp. Zdzisław Bernard Kisiel , lat 84, z ul. Kopernika.
  • Śp. Andrzej Ryszard Kopka, lat 49, z ul. Piłsudskiego.
  • Śp. Janina Ziubrowska, lat 94, z ul. Hallera.
  • Śp. Danuta Stępkowska, lat 67, z ul. Kopernika.
  • Śp. Halina Machowska, lat 88, z ul. Hallera.


                     Dobry Jezu, a nasz Panie…           

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>