IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. Niedziela Radości – Laetare

1. W dzisiejszą niedzielę na wszystkich Mszach św. rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają: dla dzieci i młodzieży do środy 15 marca, natomiast dla dorosłych do czwartku 16 marca. Rekolekcje wygłosi o. Józef Baron, Salwatorianin, dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Międzywodziu. Od poniedziałku do czwartku nauki rekolekcyjne dla dorosłych o godz. 10:00 i 18:00. Natomiast rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży według ustalonego programu, wywieszonego w gablotkach. We wtorek 13 marca Liturgie Pokutne ze spowiedzią indywidualną. W czwartek 15 marca prosimy o przyniesienie darów żywnościowych dla ubogich i złożenie ich w czasie Mszy św., za które w imieniu ubogich składamy serdeczne Bóg zapłać. Tego dnia także będzie możliwość złożenia ofiary dla o. Józefa.

2. Dziś po Mszy św. o godz.11:00, spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-Komunijnych.

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.

4. Woluntariusze Caritas rozprowadzają świece wielkanocne w cenie 10, 12 i 15 zł. Ze świecą z logo Caritas należy przyjść na liturgię światła. Rozprowadzają również palmy w cenie 7 i 15 zł. Zarząd Caritas prosi o zgłaszanie rodzin lub osób będących w potrzebie do paczek wielkanocnych, które będą wydawane we wtorek 20 marca w godz. od 13:00 do 16:00. Zarząd Caritas również prosi zainteresowanych rodziców do zapisywania dzieci na kolonie. Ilość miejsc jest ograniczona, nr tel. 502 520 229.

5. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł.

6. Dziś o godz. 17:00 w domu parafialnym spotkanie popielgrzymkowe dla osób, które pielgrzymowały do Ziemi Świętej.

7. Dwie ostatnie Katechezy Neokatechumenalne – Nowej Ewangelizacji, odbędą się w poniedziałek i środę 12 i 14 marca o godz. 19:00. Zapraszamy do domu parafialnego.

8. Od poniedziałku do piątku o godz. 5:30 w domu parafialnym celebrowana jest liturgia Godzin: Godzina Czytań i Jutrznia. Zapraszamy.

9. W poniedziałek 12 marca o godz. 17:00 i w sobotę 17 marca o godz.11:00 zapraszamy wszystkich chętnych do domu parafialnego na próbę śpiewów przygotowujących do Świętego Triduum Paschalnego.

10. W piątek 16 marca nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16:30, dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:30

11. Katecheza w ramach Nowej Ewangelizacji, którą prowadzi o. Władysław, odbędzie się w piątek 16 marca w domu parafialnym o godz. 19:00.

12. Pielgrzymka do: Fatimy – Lourdes – Avila – Madrytu – Saragossy – Barcelony – Montserrat – Carcassonne – La Salette w dniach 24 kwietnia – 6 maja 2018 r. Zapisały się 32 osoby. Szczegółowy program w gablotce i na stronie parafialnej: (www.kwidzyn.franciszkanie.pl). Przelot samolotem do Lizbony – powrót autokarem. Można się jeszcze zapisać u o. Marka Dopieralskiego tel. 608670459.

13. Szkoła Katolicka ogłasza nabór do klas zerowych i pierwszych Szkoły Podstawowej. Informacje na plakacie w gablotce.

14. Zapraszamy na internetowe franciszkańskie rekolekcje wielkopostne. Nowe rozważania można oglądać na stronie: www.franciszkanie.tv w każdy poniedziałek, środę i piątek Wielkiego Postu.

15. Dnia 23 marca 2018 r. (w piątek) o godz. 20.00 rozpoczyna się Mszą św. Ekstremalna Droga Krzyżowa w kościele  p.w. Miłosierdzia Bożego w Malborku  (ul. Broniewskiego 10) do Sanktuarium Błogosławionej Doroty w Mątowach Wielkich. Trasa liczy 40 km. Szczegółowe informacje co do warunków i zasad uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej można znaleźć na stronie www.edk.org.pl . Całkowita odpowiedzialność na trasie EDK spoczywa na uczestniku. Osoby niepełnoletnie  mogą wziąć udział w EDK wyłącznie z dorosłym opiekunem. Wszelki transport ( na miejsce i powrót ) we własnym zakresie. Na trasie należy pamiętać o odpowiednim ubraniu i prowiancie na drogę ( organizator – ks. Wiesław Szabla).

16. W minionym tygodniu zmarła:

  • Śp. Halina Łucja Komorowska, lat 83 z ul. Piłsudskiego.
  • Śp. Stanisława Lesiak, lat 84, z Gdańska.

                             Dobry Jezu, a nasz Panie…   

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>