NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE:

Dzieląc się radością Tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa, pragniemy złożyć Wam płynące z głębi serca życzenia świąteczne. Niech Chrystus zmartwychwstały obdarzy Was swoim pokojem i Bożym błogosławieństwem.

                                                                Życzą Franciszkanie

2. Dziękujemy za udział w Świętym Triduum Paschalnym, a przede wszystkim dziękujemy za pomoc w organizacji: liturgii, śpiewów liturgicznych, sprzątaniu, dekoracjach i wszelkiej pomocy, aby chwała, i cześć Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego mogła się objawić. W waszej intencji sprawowaliśmy Mszę św. o godz. 6:00.

3. Dziś w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. sprawowane będą jeszcze o godz. 9:30, 11:00, 12:30, 16:00 i 18:00 – nie będzie Mszy św. o godz. 7:30.

4. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny .

5. Porządek Mszy św. w Poniedziałek Wielkanocny, 2 kwietnia, będzie jak w każdą niedzielę. Ofiary złożone na tacę w tym dniu przeznaczone są na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

6. Przez najbliższe 8 dni Kościół świętuje Oktawę Wielkanocy, przedłużając radość ze Zmartwychwstania Chrystusa. W czasie Oktawy nie obowiązuje nas post piątkowy. W tym czasie w naszym kościele przed Najświętszym Sakramentem nie przyklękamy, zachowując postawę stojącą, wyrażającą radość zmartwychwstania Chrystusa.

7. Pielgrzymka do: Fatimy – Lourdes – Avila – Madrytu – Saragossy – Barcelony – Montserrat – Carcassonne – La Salette w dniach 24 kwietnia – 6 maja 2018 r. Zostały jeszcze 4 miejsca. Zapisy u o. Marka Dopieralskiego, tel. 608670459. Szczegółowy program w gablotce i na stronie parafialnej: (www.kwidzyn.franciszkanie.pl).

8. Za tydzień, 8 kwietnia na zakończenie Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego będziemy obchodzili Niedzielę Białą – czyli Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpoczynamy również Tydzień Miłosierdzia, parafialny zespół Caritas będzie zbierał kwestę na jej statutową działalność. Po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>