VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W przyszłą sobotę 12 maja i w Niedzielę 13 maja odbędzie się w naszej Parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Ze względu na te uroczystości zmieniamy porządek Mszy Świętych, które odprawiamy w następujących godzinach; 7:30, 8:30, 10:00 i 12:30 dla dzieci pierwszokomunijnych , oraz o godz. 16:00 i 18:00. Informujemy, że na Mszach Św. o godz. 10:00 i 12:30 rodzice dzieci pierwszokomunijnych będą mieli zarezerwowane miejsca.

Dzieci przystępujące do I Komunii Świętej będą przeżywać Liturgię Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych w piątek o godz. 16:30 – pierwsza grupa i w sobotę o godz. 15:00 dwie pozostałe grupy. Bezpośrednio po liturgii przystąpią po raz pierwszy do sakramentu pokuty.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowe numery Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego, cena 5 zł.

3. Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka, nasza parafia i Droga Neokatechumenalna organizuje w pięć kolejnych niedziel na placu św. Jana Pawła II przed kinoteatrem, dla wszystkich mieszkańców Kwidzyna, Festyn Ewangelizacyjny. Zapraszamy w dzisiejszą niedzielę od godz. 15:30 do 17:30 na piąte spotkanie na plac św. Jana Pawła II.

4. W poniedziałek i czwartek, tj. 7 i 9 maja o. Marek odwiedzi chorych w domach z posługą sakramentalną.

5. W poniedziałek 7 maja po Mszy Świętej o godz. 18:00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej .

6. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

7. W sobotę 26 maja o godz. 10:00 w Katedrze w Elblągu odbędzie się Uroczystość Święceń Prezbiteratu. Wśród święconych będzie nasz parafianin Diakon Łukasz Sołtysiak. Zapraszamy do licznego udziału wiernych w tym wydarzeniu. Tego dnia o godz. 8:00 będzie podstawiony autobus, który zawiezie i przywiezie chętnych. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Koszt 15 zł.

8. We wtorek 8 maja obchodzimy Uroczystość Świętego Stanisława , biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

7. W minionym tygodniu zmarli:

  • śp. Eugeniusz Małkowski l. 57
  • śp. Andrzej Mroczek l. 50 , z ul. Połomskiego

                          Dobry Jezu, a nasz Panie…

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>