VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Wczoraj w sobotę 12 maja o godz. 11:00 i w dzisiejszą Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego o godz. 10:00 i 12:30, DZIECI pierwszy raz w pełni uczestniczyły w Eucharystii przyjmując Komunię św. Polecamy Je Waszej modlitwie, aby od tej pory jak najczęściej mogły korzystać ze Stołu Pańskiego. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 17.30, w tygodniu od poniedziałku do piątku razem z Białym Tygodniem dla dzieci Pierwszo Komunijnych połączone z Mszą św. wieczorną o godz. 18:00. Nabożeństwo majowe w sobotę o godz.17:30.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł.

3. W poniedziałek 14 maja Święto św. Macieja Apostoła.

4. W środę 16 maja Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, którego relikwie posiada nasza parafia.

5. Spotkanie dla odpowiedzialnych grup i wspólnot naszej parafii, katechetów i wszystkich chętnych celem omówienia odpustowych Uroczystości Świętej Trójcy (V Parafiady), przypadającej w tym roku 27 maja, odbędzie się w najbliższy poniedziałek 14 maja o godz. 19:00 w klasztorze.

6. W przyszłą niedzielę 20 maja Parafialny Zespól Caritas będzie zbierał ofiary przed kościołem. Zebrane środki będą przeznaczone na zakup materiałów higienicznych i leków dla osób chorych, niepełnosprawnych, i ubogich. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

7. W tym roku pierwsza rocznica I Komunii Świętej wyjątkowo, odbędzie się w niedziele 10 czerwca na Mszy św. o godz. 11:00.

8. W sobotę 26 maja o godz. 10:00 w Katedrze w Elblągu odbędzie się Uroczystość Święceń Prezbiteratu. Wśród święconych będzie nasz parafianin Diakon Łukasz Sołtysiak. Zapraszamy do licznego udziału wiernych w tym wydarzeniu. Tego dnia o godz. 8:00 będzie podstawiony autobus, który zawiezie i przywiezie chętnych. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Koszt 15 zł.

9. W minionym tygodniu zmarły:

  • śp. Weronika Maszewska, lat 93, z ul. Batalionów Chłopskich, która przez 23 lata, jako woluntariuszka, gorliwie pracowała w Parafialnym Zespole Caritas, należała do wspólnoty Betania. Składamy panu Bogu Dzięki za Jej radosną służbę dla naszej parafii.

  • śp. Amelia Kot, dziecko martwo urodzone.

                 Dobry Jezu, a nasz Panie…   

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>