UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dziś ŚWIĘTO PARAFIALNE – Uroczystość Przenajświętszej Trójcy, w naszym kościele możliwość uzyskania odpustu w czasie każdej Mszy św. Zapraszamy na V Parafiadę. O godz. 12:30 suma, która będzie równocześnie Mszą św. Prymicyjną Ks. Łukasza Sołtysiaka. Prymicjant Udzieli specjalnego błogosławieństwa i rozda pamiątkowe obrazki. Taca z tej mszy św. będzie przeznaczona na jego potrzeby. Uroczystość ta rozpocznie się w klasztorze błogosławieństwem rodziców, następnie odbędzie się procesja ks. Prymicjanta, którego będą otaczały dziewczyny niosące wieniec. Wyruszymy z klasztoru z asystą liturgiczną na ul. Piłsudskiego i Grudziądzką, i główną brama, i głównym wejściem wejdziemy do kościoła. O godz. 20:00 w kościele odbędzie się projekcja filmu fabularnego pt. „Layola”. Pełny program na plakacie, w którym także: koncerty, przedstawienia, kawa, herbata, słodycze, punkt zabaw, loterie i zabawy dla dzieci, rajd rowerowy i ewangelizacja.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

3. Nabożeństwa majowe do środy codziennie o godz. 17:30.

4. Wczoraj w sobotę 26 maja nasz parafianin br. Kamil Piotrowski i trzech Braci z naszej Prowincji Zakonnej, w Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Łodzi – Łagiewnikach z rąk Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego Grzegorz Rysia przyjęli Święcenia w stopniu Diakona. Wyrażamy wielką radość i gratulujemy. Prosimy o modlitwę w ich intencji i wszystkich powołanych do służby Panu Bogu.

5. W czwartek 31 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja z Najświętszym Sakramentem w tym roku wyruszy ok. godz. 11:50 sprzed naszego kościoła, po Mszy św. o godz. 11.00 i przejdzie ulicami: Słowiańską, Chopina, 15 Sierpnia, Braterstwa Narodów, Katedralną. Procesję zakończmy przy Katedrze odśpiewaniem hymnu Ciebie Boga wysławiamy i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Prosimy o udekorowanie domów, szczególnie przy trasie procesji. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. tak jak w niedzielę. Msze św. będą celebrowane o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 16:00 i 18:00. Nie będzie nabożeństwa majowego. Nasza Parafia dekoruje dwa ołtarze: za pierwszy ołtarz przy ul. Słowiańskiej odpowiada Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, a za drugi przy ul. Chopina, II Wspólnota Neokatechumenalna. Prosimy o niesienie, baldachimu i feretronów.

6. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas Uroczystości Bożego Ciała przed Najświętszym Sakramentem i prosimy rodziców o przyniesienie kwiatów do sypania. Przychodzimy na Mszę św. o godz. 11:00 do naszego kościoła.

7. Procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła w czasie Oktawy Bożego Ciała od 1 – 7 czerwca odbywać się będą podczas nabożeństw czerwcowych sprawowanych o godz. 17:30.

8. Próby kandydatów do bierzmowania w piątek, sobotę i niedzielę 1, 2 i 3 czerwca o godz. 19:00 w kościele. Próba generalna i spowiedź w czwartek 7 czerwca o godz. 19:00. Bierzmowanie i wizytacja Biskupa w sobotę 9 czerwca o godz.18:00. Spowiedź dla dzieci przeżywających pierwszą rocznicę I Komunii Świętej, także w czwartek 7 czerwca o godz. 19:00. Msza św. rocznicowa w niedzielę 10 czerwca o godz. 11:00.

9. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

  • Śp. Waldemar Kisiel, lat 52.
  • Śp. Violetta Beata Konowalska, lat 51.

                    Dobry Jezu, a nasz Panie…     

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>