IX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękujemy za udział w Festynie Parafialnym i za uczestnictwo i budowę ołtarzy w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdeczne dziękujemy osobom, które w sposób czynny brały udział w przygotowywaniu i prowadzeniu Parafiady: miastu Kwidzyn za nagrody dla dzieci, harcerzom z ZHR za organizację logistyczną uroczystości, Szkole Społecznej za wypożyczenie sceny, panom za montaż i demontaż sceny, panom Markowi Zalewskiemu, Henrykowi Warczakowi, Józefowi Jędrzejewskiemu: akustykom p. Pawłowi Zadwornemu, Wojciechowi Zadwornemu za nagłośnienie, panu Grzegorzowi Piotrowskiemu i Spółdzielni „Rodło”, panu Józefowi Pomykaczowi – „Delikatesy Plus, Iwonie Urbańskiej z Rakowca, cukierni „Magnolia” stowarzyszeniom „Wędrowiec”, państwu Januszowi i Katarzynie Ciskim, Annie Bieńkowskiej, Katarzynie Ślusarskiej, państwu Perlik, pani Halinie Bukowskiej, Magdalenie Szachmytowskiej oraz wspólnotom, parafianom za ciasto i domowy chleb, Kubowi Miłośników Motoryzacji, również DKF z Kwidzyna i panu Zbigniewowi Kobanowi, za udostępnienie licencji do filmu „Loyola”, wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas. Wszystkim dobroczyńcom. Bóg w Trójcy Świętej niech będzie uwielbiony.

2. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami 28 lipca z Elbląga – 15 dni pieszego pielgrzymowania lub 4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska dojeżdżając autokarem do pielgrzymki – jest to 7 dni pieszego pielgrzymowania. Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. 

3. Dziś przy wyjściu z kościoła rozdawane są ulotki zapraszające do uczestnictwa w tej pieszej pielgrzymce. W środku ulotki istnieje również możliwość złożenia własnych intencji – próśb, podziękowań. W tych wszystkich intencjach, które wpiszemy pielgrzymi będą się codziennie modlić podczas różańca, ofiarują swój trud pieszego pielgrzymowania i codziennie od 28 lipca do 11 sierpnia  będą odprawiane w tych intencjach Msze Święte. Zachęcamy do włączenia się w dzieło pielgrzymkowe poprzez fizyczne uczestnictwo lub chociażby poprzez złożenie własnych intencji.( adres przewodnika pielgrzymki).

o. Robert Twardokus OFM Conv. Franciszkańskie Duszpasterstwo Powołaniowe: www.powolanie.com.pl:

www.facebook.com/duszpasterstwo.powolaniowe: tel. 660 421 200.

4. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny.

5. Procesje z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła odbywać się będą do czwartku podczas nabożeństw czerwcowych o godz. 17.30. Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek 7 czerwca po procesji, błogosławieństwo wianków i ziół, aby Bóg zachował od zniszczenia i wszelkiej szkody całą przyrodę, która nam służy, a zwłaszcza tegoroczne plony, owoce i zioła lecznicze.

6. Próby kandydatów do bierzmowania dziś w niedzielę 3 czerwca o godz. 19:00 w kościele. Próba generalna i spowiedź w czwartek 7 czerwca o godz. 19:00. Spowiedź dla dzieci przeżywających pierwszą rocznicę I Komunii świętej, także w czwartek 7 czerwca o godz. 19:00. Msza św. rocznicowa w niedzielę 10 czerwca o godz. 11:00.

7. W poniedziałek 4 czerwca spotkanie dla Członków Rycerstwa Niepokalanej po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym ok godz. 18:45.

8. Po domach o. Marek nawiedzi chorych z posługą sakramentalną w poniedziałek 4 czerwca i środę 6 czerwca.

9. Zapraszamy na II Międzynarodowy Festiwal Kwidzyńska Wiosna Muzyczna, którego, główną organizatorką jest pani Iwana Glinka, kwidzynianka, profesorka Akademii Muzycznej na Cyprze. Koncerty w poniedziałek, wtorek środę i piątek, 4, 5, 6 i 8 czerwca o godz.19:00 w naszym kościele, natomiast w czwartek 7 czerwca o godz. 13:00 w Hospicjum im św. Wojciecha, a o godz. 19:00 w Kwidzyńskim Centrum Kultury. Program jest umieszczony w gablotkach.

10. W piątek 8 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Biskup Elbląski Jacek Jezierski udzielił dyspensy od piątkowego postu.

11. W sobotę 9 czerwca wizytacja Biskupa Józefa Wysockiego, która odbywa się w parafiach co 5 lat. Zapraszamy do licznego udziału wiernych w tej parafialnej uroczystości. Program wizytacji: godz. – 15:00 przyjazd ks. Biskupa i spotkanie z duszpasterzami w klasztorze; godz. 16:00 – wizytacja kancelarii parafialnej; godz,17:00 – nieszpory i spotkanie z wszystkimi grupami duszpasterskim w domu parafialnym; godz. 18:00 – Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania.

12. W przyszłą niedzielę 10 czerwca kwesta na remont i renowację naszego kościoła. W ostatnim czasie zakupiliśmy subbas, który powiększy ilość głosów naszych organów. Koszt zakupu 2100 zł. W najbliższym czasie głos ten zostanie zainstalowany. Za wszystkie ofiary składamy wielkie Bóg zapłać.

13. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:

  • Śp. Jan Szeluga, lat 94.

                         Dobry Jezu, a nasz Panie… 

 

 

Przeprosiny: W dniu 31 maja (Boże Ciało) zamiast zmarłego Jana Szeluga, został omyłkowo zaliczony do zmarłych pan Marian Siupik. Pana Mariana i Jego Rodzinę, serdecznie przepraszamy za pomyłkę i życzymy długich lat życia i błogosławieństwa Bożego. W intencji Pana i Rodziny, dnia 11 czerwca o godz. 7:00 zostanie odprawiona Msza św. o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski.

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>