XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny.

2. Do końca sierpnia w niedziele Msze św. w naszym kościele są celebrowane o godz.: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30 i 19:00. W tygodniu o godz. 7:00 i 18:00. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i piątki od godziny 15:00 do 17:00.

3. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek 31 lipca – Wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera, założyciela zakonu jezuitów; w środę – Wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora kościoła, założyciela zakonu redemptorystów; w czwartek 2 sierpnia – Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. W naszym kościele możliwość uzyskania odpustu zupełnego poprzez uczestnictwo we Mszy św., przyjęcie komunię św. i modlitwę  w intencjach Ojca św.

4. W pierwszy piątek miesiąca 3 sierpnia, spowiedź przed mszą św. poranną i od godz. 17:30, w sobotę 4 sierpnia, Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

5. W jubileuszowym roku, Zespół ds. Apostolstwa Trzeźwości Konferencji Episkopatu Polski, zaprasza Polaków do ambitniejszego programu 100 dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległościczyli do podjęcia abstynencji od alkoholu od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada. Dla nas może to być egzamin z wolności i miłości do Ojczyzny.

6. Zostały zakończone prace przy organach. Całościowy Koszt wyniósł 6.900 zł. W sierpniu rozpoczną się prace zainstalowania oświetlenia ostrzegawczego, do Konserwatora zabytków w Gdańsku celem jego zatwierdzenia, został złożony projekt przebudowy instalacji centralnego ogrzewania w naszym kościele, na etapie projektowania jest przedsięwzięcie oczyszczenie i renowacja ogrodzenia wokół kościoła, do renowacji zostanie wzięta Rzeźba Archanioła Michała, na którą dzieci Pierwszokomunijne złożyły ofiarę 8 tyś. zł. (całościowy koszt renowacji 23 tyś). W związku z licznymi wydatkami przekładamy na późniejszy termin renowację ambony. W przyszłą niedzielę kwesta na remont naszego kościoła. Za każdą ofiarę składamy wielkie podziękowania i polecamy ofiarodawców naszym modlitwom.

7. Wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego i miłego wypoczynku oraz szczęśliwych powrotów do domu.

8. W minionym tygodniu zmarli:

  • śp. Jeremiasz Pawlus, dziecko urodziło się martwe.

  • śp. Ryszard Szałapski, lat 64.

                           Dobry Jezu, a nasz Panie…

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>