XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przed kościołem zbierana jest kwesta na remont naszego kościoła. Zostały zakończone prace przy organach. Całościowy Koszt wyniósł 6.900 zł. W tym miesiącu rozpoczną się prace zainstalowania oświetlenia ostrzegawczego, do Konserwatora zabytków w Gdańsku celem jego zatwierdzenia, został złożony projekt przebudowy instalacji centralnego ogrzewania w naszym kościele, na etapie projektowania jest przedsięwzięcie oczyszczenie i renowacja ogrodzenia wokół kościoła, do renowacji zostanie wzięta Rzeźba Archanioła Michała, na którą dzieci Pierwszokomunijne złożyły ofiarę 8 tyś. zł. (całościowy koszt renowacji 23 tyś). W związku z licznymi wydatkami przekładamy na późniejszy termin renowację ambony. Za każdą ofiarę składamy wielkie podziękowania i polecamy ofiarodawców naszym modlitwom.

2 Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny.

3. Do końca sierpnia w niedziele Msze św. w naszym kościele są celebrowane o godz.: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30 i 19:00. W tygodniu o godz. 7:00 i 18:00. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i piątki od godziny 15:00 do 17:00.

4. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego, w środę 8 sierpnia święto św. Dominika – prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, w czwartek 9 sierpnia święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy współpatronki Europy, w piątek 10 sierpnia święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w sobotę 11 sierpnia święto św. Klary z Asyżu, dziewicy, patronki mediów, założycielki II Zakonu Franciszkańskiego.

5. W piątek 10 sierpnia o godz. 20:00 w naszym kościele zaśpiewa chór z Waszyngtonu (Chester Burke et Company) w ramach festiwalu Gospel obywającego się w Gniewie. Zapraszamy

6. Informujemy, że pielgrzymka do Ryjewa wyruszy w niedzielę 19 sierpnia o godz. 7:30.

7. W przyszłą niedzielę 12 sierpnia nasi misjonarze z II wspólnoty neokatechumenalnej pracujący na misjach w Kazachstanie w mieście Karaganda: Barbara i Mieczysław Wolffowie, złożą świadectwo o swojej posłudze na misjach, a po Mszach św. zbiorą kwestę na potrzeby misji.

8. Wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego i miłego wypoczynku oraz szczęśliwych powrotów do domu.

9. W minionym tygodniu zmarli

  • śp. Bernard Arkuszewski, lat 85.
  • śp. Marcin Marian Gurdak, lat 22.

  • śp. Kazimiera Frankiewicz, lat 90.

                            Dobry Jezu, a nasz Panie…

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>