XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny.

2. Do końca sierpnia w niedziele Msze św. w naszym kościele są celebrowane o godz.: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30 i 19:00. W tygodniu o godz. 7:00 i 18:00. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i piątki od godziny 15:00 do 17:00.

3. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek 8 sierpnia Święto św. Dominika – prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, w piątek 9 sierpnia Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy współpatronki Europy, w sobotę 10 sierpnia Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

4. W sobotę 10 sierpnia o godz. 19:00 w naszym kościele zaśpiewa chór John Tillery i Living Sacrifice [Dzon Tilery i Liwing Sakryfajs] w ramach festiwalu Gospel obywającego się w Gniewie. Zapraszamy.

5. Nowo otwarte Centrum Diagnostyki Słuchu, przy ul. 11-go Listopada 2a, zaprasza parafian do bezpłatnego przebadania słuchu.

6. Jedenasty tydzień remontowy w większości wypełniły prace przy ławkach – przygotowanie do malowania i malowanie. Trzykrotnie została pomalowana posadzka farbą. Zapraszamy do pomocy od poniedziałku do piątku. Zaczynamy ok. godz. 8:15. Dziękujemy za codzienne sprzątanie kościoła. Zapraszamy osoby chętne do pomocy ok. godz. 15:30. Dziękujemy za składane ofiary na renowację naszego kościoła, nasze utrzymanie. Bóg zapłać. W ubiegłą niedzielę przed kościołem zebraliśmy 2700 zł. Zapłaciliśmy częściowy rachunek za modernizację ogrzewania 49200 zł, również na wydatki związane z renowacją ławek zapłaciliśmy 3100 zł. Dziękujemy Spółdzielni Rodło za współpracę i stały sponsoring. Z Kurii Prowincjonalnej w Gdańsku otrzymaliśmy pożyczkę w wysokości 50000 zł. W przyszłą niedzielę comiesięczna kwesta na remonty w naszym kościele (od sierpnia zmieniamy termin zbierania kwesty z czwartej na drugą niedzielę miesiąca).

7. Wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego i miłego wypoczynku oraz szczęśliwych powrotów do domu.

8. W minionym tygodniu zmarli:

  • śp. Joanna Anna Powęska, lat 44,

  • śp. Mariusz Szczepan Dąbrowski, lat 44.

                           Dobry Jezu, a nasz Panie…

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>