XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny z płytą CD z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego. Cena 5 zł.

2. Do końca sierpnia w niedziele Msze św. w naszym kościele są celebrowane o godz.: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30 i 19:00. W tygodniu o godz. 7:00 i 18:00.

3. W środę 14 sierpnia Uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona naszej Zakonnej Prowincji.

4. W czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej parafii, z racji drugiego tytułu kościoła, odpust parafialny pod zwykłymi warunkami. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, tj. o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:30 i 19:00. Poświęcenie ziół i kwiatów odbędzie się na każdej Mszy Świętej.

5. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian i mieszkańców Kwidzyna do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Świętej Rodziny w Ryjewie. Pielgrzymka wyruszy w przyszłą niedzielę, 18 sierpnia o godz. 7:30 z placu naszego kościoła. Msza św. odpustowa będzie celebrowana na placu w Ryjewie o godz. 13:00. Zapraszamy szczególnie kantorów i śpiewających do licznego udziału.

6. W dwunastym tygodniu remontowym zamontowaliśmy 14 ławek i klęczników w nawie głównej oraz zostały poddane renowacji konfesjonały. Przed nami dokończenie montażu ławek w nawie głównej, wymiana zniszczonej części podług i klęczników ławek w nawach bocznych przy ścianie i demontaż starego pieca. Zapraszamy do pomocy od poniedziałku do piątku. Zaczynamy ok. godz. 8:15. Dziękujemy za codzienne sprzątanie kościoła. Zapraszamy osoby chętne do pomocy ok. godz. 15:30. W piątek zapraszamy na godz. 15:00. Dziękujemy za składane ofiary na renowację naszego kościoła, nasze utrzymanie. Bóg zapłać.

7. Przy wyjściu z kościoła kwesta na modernizację ogrzewania i renowację ławek w kościele.

8. W przyszłą niedzielę 18 sierpnia Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał dobrowolne ofiary na statutową działalność Caritas, czyli pomoc dla ubogich. Przy wyjściu z kościoła br. Marcin będzie rozprowadzał pisemko NASZE ŻYCIE. Ofiary, które złożymy przeznaczone będą na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi – Łagiewnikach.

9. Wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego i miłego wypoczynku oraz szczęśliwych powrotów do domu.

10. W minionym tygodniu zmarli:

  • śp. Danuta Latoszewska, lat 85,

  • śp. Adam Kotas, lat 85.
                    Dobry Jezu, a nasz Panie…

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>