UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Boże, Ty wejrzałeś na pokorę Najświętszej Maryi Panny i wyniosłeś Ją do godności Matki Twojego Jedynego Syna, a w dniu dzisiejszym uwieńczyłeś Ją najwyższą chwałą, spraw, abyśmy zbawieni przez śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, przez Jej prośby mogli wejść do wiecznej chwały. Przez Chrystusa, Pana naszego.Amen.

 (… z Litania – do Wniebowzięcia NMP )

Celem i przeznaczeniem każdego człowieka jest to, „czego ani oko nie widziało (…), ani serce nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują” (1 Kor 2,9). Wyniesienie do niebieskiej chwały Maryi, Matki Chrystusa, uchyla rąbek tajemnicy owej rzeczywistości, mającej stać się udziałem każdego, kto z żywą wiarą w sercu co dzień stara się być uczniem Jezusa. Uczniami zaś stajemy się przez wierne naśladowanie Mistrza oraz wsłuchiwanie się w Jego głos. Ten, kto naśladuje Nauczyciela, dla świata na ogół pozostaje niezauważony, jest natomiast wielki w oczach Boga. Maryja jest tego przykładem.        (Oremus,VIII.2014)

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>