UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. Dziś w Uroczystość Wszystkich Świętych Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. Porządek Mszy św. niedzielny, nie będzie nabożeństwa wypominkowego. Modlitwę na cmentarzu komunalnym rozpoczniemy w kaplicy cmentarnej o godz. 14:00, a następnie pójdziemy w procesji do Krzyża lapidarium odprawiając po drodze 5 Stacji. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

2. Dziękujemy dzieciom, młodzieży, harcerzom, rodzicom i dorosłym oraz wszystkim którzy się przebrali i przynieśli atrybuty Świętych za udział w VIII Korowodzie Świętych i Błogosławionych.

3. W sobotę 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych ZmarłychDzień Zaduszny, Msze św. o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17:30. Po Mszy św. o godz. 10:00 procesja wewnątrz kościoła z modlitwami za naszych drogich zmarłych.

4. Zachęcamy do modlitwy i nawiedzenia grobów naszych Ojców Franciszkanów: o. Tadeusz Firmowskiego, o. Alfonsa Neumanna, o. Lucjusza Chodukiewicza i o. Efrema Mikołajczuka, spoczywających na Cmentarzu Komunalnym w Kwidzynie. Ich groby znajdują się w kwaterze oznaczonej literą ”O” rząd 9. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o ich groby. Szczególnie chcemy podziękować pani Marii Przepiórka.

5. Przez cały listopad: Nieszpory za zmarłych z Wypominkami o godz. 17:30. Msze św. za zmarłych poleconych w Wypominkach o godz. 18:00. Przypominamy, że za nawiedzenie cmentarza i przyjęcie Komunii Świętej w dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.

 

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>