I NIEDZIELA ADWENTU

1. Informujemy, że w II turze głosowania wszystkich Braci z naszej Gdańskiej Prowincji Franciszkanów w dniu 30 listopada 2019 r. Ministrem Prowincjalnym został wybrany o. Wojciech Kulig. Nowo wybrany Prowincjał obejmie swój urząd podczas I tury Kapituły Prowincjalnej, która rozpocznie się dnia 9 marca 2020 r. Ojcu Wojciechowi gratulujemy i życzymy Bożego prowadzenia i opieki Matki Bożej Królowej naszego Zakonu Serafickiego.

2. Rozpoczynamy nowy okres liturgiczny Adwent, czyli czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Od jutra tj. 2 grudnia, w dni powszednie w czasie adwentu zapraszamy dzieci, młodzież i starszych na Mszę Św. Roratnią o godz. 6:00. Dzieci zapraszamy, aby na Roraty przychodził z lampionami. W czasie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7:00.

3. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 6 zł; oraz Mały Gość Niedzielny, z lampionem na roraty, cena 5 zł.

4. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 7 i 20 zł; naklejki na drzwi z błogosławieństwem w cenie 4 zł; sianko na stół wigilijny w cenie 2 zł oraz opłatki, które również można nabyć w zakrystii. Jednocześnie Zarząd Caritas prosi o zapisywanie rodzin oraz osób samotnych i potrzebujących pomocy, celem przygotowania paczek świątecznych. Zgłoszenia można złożyć u wolontariuszy rozprowadzających świece lub pod tel. 502 520 229.

5. Zakończyliśmy roznoszenie opłatków. Dziękujemy państwu: Marii i Ryszardowi Marcom za podjęcie się tej misji. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary.

6. Od poniedziałku do piątku przez cały Adwent o godz. 5:30 w Domu Parafialnym celebrowana jest Liturgia Godzin: Godzina Czytań i Jutrznia. Zapraszamy.

7. W poniedziałek 2 grudnia spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej po Mszy św. wieczornej ok godz. 18:45.

8. We wtorek 3 grudnia i czwartek 5 grudnia o. Karol nawiedzi chorych w domach z posługa sakramentalną.

9. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Franciszka Ksawerego, w środę – św. Barbarę, w piątek – św. Mikołaja, w sobotę – św. Ambrożego – patrona pszczelarzy.

10. W pierwszy piątek miesiąca 6 grudnia, spowiedź przed Mszą św. Roratnią i od godz. 17:30, spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00. Dodatkowa Msza św. o godz. 16:30.

11. W przyszłą niedzielę 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na wszystkich Mszach św. rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które wygłosi o. Marek Kiedrowicz, z Klasztoru Świętej Trójcy w Gdańsku. Rekolekcje potrwają do środy 11 grudnia, szczegółowy program podamy za tydzień.

12. Za tydzień w niedzielę 8 grudnia comiesięczna kwesta na spłatę długu do Kurii w Gdańsku, który wynosi 42700 zł i na bieżące rachunki prac remontowych, które wykonaliśmy w miesiącu listopadzie – 950 zł. Dziękujemy za składane ofiary na remont naszego kościoła. Bóg zapłać!

13. W przyszłą niedzielę 8 grudnia spotkanie przygotowujące dzieci do I Komunii św., rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 11:00, na której odbędzie się poświęcenie krzyżyków, łańcuszków i medalików. Po Mszy św. część organizacyjna i formacyjna dla rodziców w kościele, a dla dzieci w domu parafialnym.

14. Zapraszamy młodzież w wieku od 17 do 35 lat na franciszkański wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodzieży do Taize we Wrocławiu. Wyjazd z Gdańska 27 grudnia rano, powrót 1 stycznia wieczorem. Koszt – 390 zł. Szczegółowe informacje bezpośrednio na stronie internetowej www.powolanie.com.pl

15. Informujemy, że do zakończenia sezonu grzewczego, celem uniknięcia wychładzania kościoła, będą zamknięte środkowe wewnętrzne drzwi od głównego wejścia. Otwarte zostaną dwoje drzwi bocznych. Zmiana jest zaznaczona graficznie strzałkami. Nasz nowy sposób ogrzewania kościoła jest w fazie testowania (kwestia ustawienia kryz i odpowiedniej temperatury). Ogrzewanie posadzkowe daje największe efekty dla osób które siedzą w głównych nawach, gdyż rozgrzana posadzka rozgrzewa nogi i pozostałą część ciała.

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>