VII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny oraz Mały Goś Niedzielny.

2. Trwają Katechezy Neokatechumenalne – Nowej Ewangelizacji. Katechezy są głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 18:45. Zapraszamy na te katechezy dorosłych, małżeństwa, osoby samotne, młodzież, dorosłych nie ochrzczonych oraz tych, którzy chcą uzupełnić sakrament bierzmowania.

3. W Środę Popielcową 26 lutego zaczynamy okres liturgiczny zwany Wielkim Postem, który ma na celu przygotowanie wiernych do obchodów Paschy (Świąt Wielkanocnych). Liturgia wielkopostna przygotowuje zarówno katechumenów przez różne stopnie inicjacji chrześcijańskiej jak i wiernych, którzy przypominają swój własny chrzest i czynią pokutę, do obchodów Misterium Paschalnego. Tak więc okres ten ma charakter chrzcielny i pokutny. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 10:00, 16:30 i 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. wstrzemięźliwość (nie spożywa się pokarmów mięsnych) i post (tylko jeden posiłek do syta, dwa mniejsze). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14 roku życia, a prawem o poście osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu 22 marca.

 

4. W najbliższy piątek 28. lutego obchodzimy po raz drugi w Kościele w Polsce dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16:30, dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:30.

5. W sobotę 29. lutego o godz. 10:00 w domu parafialnym, próba śpiewów przygotowujących do Świętego Triduum Paschalnego. Zapraszamy wszystkich chętnych.

6. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na naszą franciszkańską Fundację „Tworzyć Miłością”. Zebrane środki będą przekazane na wsparcie dzieł franciszkańskich. Szczegóły na ulotkach i plakatach oraz na stronie www.fundacjatm.pl

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>