XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przy wyjściu z kościoła kwesta na remont naszego kościoła. Do spłaty mamy dług w Kurii Prowincjalnej w wysokości 32 500 zł (za modernizację ogrzewania). Zakończył się remont organów. W organach dodatkowo zamontowano: 2 słowiki (głos organowy Nachtigal), 20 dzwonów rurowych chromatycznych (głos organowy Carillon), wirująca gwiazda z 7 dzwonkami (głos organowy Glockenstern), uruchomiono klawiaturę Subbasową drugiego manuału (rejestr Suboktaw). Prowadzone są dalsze prace związane z wyciszaniem niektórych pomocniczych urządzeń organowych (Tremolo i kanały boczne). Została umieszczona rzeźba św. Michała Archanioła nad chrzcielnicą. Za ofiary składamy Bóg zapłać.

2. W zakrystii i przed kościołem można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny. Cena 6 zł.

3. Procesje z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła odbywać się będą do czwartku podczas nabożeństw czerwcowych o godz. 17.30.Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek 18. czerwca po procesji, błogosławieństwo wianków i ziół, aby Bóg zachował od zniszczenia i wszelkiej szkody całą przyrodę, która nam służy, a zwłaszcza tegoroczne plony, owoce i zioła lecznicze.

4. W piątek 19. czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje post piątkowy.

5. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa. Zachęcamy wiernych, ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne, do przyjmowania komunii na rękę.

6. W tym tygodniu rozpoczynamy I Komunię Świętą, którą będziemy udzielać w małych grupach. W czwartek 18 czerwca liturgia pokutna i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla 7 grup. Dzieci będą przyjmować I Komunię: w piątek 19. czerwca o godz. 16:00, w sobotę 20. czerwca o godz. 10:00, 11:00, 12:00 i 14:00, w niedzielę 21. czerwca o godz. 12:30 i 14:00. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców.

7. Prosimy, ze względu na uroczystość I Komunii św. i dużą liczbę gości, aby w przyszłą niedzielę wybrać inną godzinę Mszy św. niż 12:30.

8. W przyszłą niedzielę 21 czerwca nasz zespół Trishagion będzie śpiewał na wszystkich Mszach św. a po mszach będzie zbierać ofiary do puszek na wspólny wyjazd. Natomiast o godz. 11:00 zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i katechetów na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.

9. W minionym tygodniu zmarli:

  • śp. Krystyna Strorzyńska, lat 89,

  • śp. Zbigniew Dąbrowski, lat 70.

                                    Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>