XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Gość Niedzielny.

2. Dziś chcemy powitać w naszej wspólnocie klasztornej i parafialnej, nowych współbraci: o. Józefa HAJDUKA, który przybył do nas z Darłówka oraz o. Damiana PIETROWSKIEGO który przybył do nas z Gdyni. Proszę otoczcie ich oraz całą naszą wspólnotę swoimi modlitwami i życzliwością.

3. W kalendarzu liturgicznym: Dziś mamy Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. W naszym kościele możliwość uzyskania odpustu zupełnego poprzez uczestnictwo we Mszy św., przyjęcie komunię św. i modlitwę się w intencjach Ojca św.

We wtorek 4 sierpnia wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, w czwartek Święto Przemienienia Pańskiego a w sobotę święto św. Dominika, prezbitera. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź przed mszami poranna i wieczorną jak każdego dnia.

4. W przyszłą niedzielę jak co miesiąc, będziemy zbierać kwestę przed kościołem na remonty, które się dokonały w naszym kościele. Do spłaty mamy dług w Kurii Prowincjalnej w Gdańsku.

5.  Informujemy, że piesza pielgrzymka do Ryjewa w tym roku się nie odbędzie w formie pieszej. Każdy może dojechać jednak indywidualnie na mszę świętą, która odbędzie się w dniu odpustu.

6.  Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich odwiedzających naszą parafię do zamawiania intencji mszalnych. Jest to forma pamięci nie tylko o zmarłych, ale też okazja o prośbę w przeróżnych naszych potrzebach.

7. Wszystkim parafianom, sympatykom i odwiedzającym nasz kościół dziękujemy za wszelkiego rodzaju pomoc i wsparcie. Życzymy spokojnych wakacji i udanego czasu urlopu.

W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca:

    Śp. Stefan Dionizy RYDUCHOWSKI l. 72,

    Śp. Elżbieta ZDUNKIEWICZ zd. Jagielska l. 65,

                               Dobry Jezu, a nasz Panie…

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>