Oaza

Zapraszamy na spotkania w piątki o godz. 19.00 w salce parafialnej

Kim jesteśmy?

Jesteśmy młodymi ludźmi, chrześcijanami, którzy doświadczyli Boga lub którzy Go szukają i pragną wędrować z Nim przez życie we wspólnocie Kościoła.

Co to jest Oaza?

Oaza, czyli inaczej Ruch Światło-Życie, jest jednym z ruchów odnowy Kościoła. Jest przeznaczony dla dzieci, młodzieży, osób starszych i małżeństw. W jego strukturze wyróżniamy mniejsze grupy, hierarchicznie ułożone we Wspólnoty Wielkie, Średnie (lokalne) i Małe.

Dlaczego Oaza jest Wielka?

Oaza jest podzielona na mniejsze wspólnoty. Kilka lub kilkanaście wspólnot istniejących w diecezji lub prowincji zakonnej tworzy tak zwaną Oazę Wielką, która przybiera z reguły biblijną nazwę.

Co oznacza Sychem?

Wspólnoty Wielkie przyjmują różne nazwy. Nasza Wspólnota została nazwana „Sychem”. Nazwa ta pochodzi od miasta ucieczki i azylu w starożytnym Izraelu.

Dla kogo jest Oaza?

Jeśli jesteś:

-poszukujący,

-odważny,

-ciekawy życia,

-chcący od życia więcej niż oferuje świat,

to Oaza jest właśnie dla Ciebie.

Co robicie na spotkaniach? Czy tylko się modlicie?

Nie tylko. Nasze spotkania to m.in.: Wspólnotowe Eucharystie, Liturgia Godzin, Nieszpory, katechezy i konferencje o różnorodnej tematyce, rozmowy, dzielenie się własnymi doświadczeniami, Agapa (czyli luźne spotkanie przy wspólnym stole), wyjścia np. na pizzę, wspólne wyjazdy (Dni Wspólnoty,Rekolekcje).

Ilu nas jest?

W Kwidzynie jest nas mało, bo niespełna 15. Natomiast w całej Oazie jest około 200 osób.

Czy po Oazie trzeba iść na kapłana?

Nie, ok. 95% oazowiczów kończy jako szczęśliwi małżonkowie i rodzice, aczkolwiek jest sporo powołań kapłańskich i zakonnych.

Skopiowano ze strony http://www.sychem.franciszkanie.pl , lecz z drobnymi przeróbkami

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>