XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przy wyjściu z kościoła parafialny zespół Caritas prowadzi zbiórkę na pokrycie kosztów wyjazdu ministrantów i scholii na Mikołajki do teatru w Elblągu. Diakon Łukasz Sołtysiak rozprowadza kalendarze WSD w Elblągu.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł.

3. Przez cały listopad: Nieszpory z Wypominkami za zmarłych o godz. 17:30. Msze św. za zmarłych poleconych w Wypominkach o godz. 18:00. Kartki wypominkowe można jeszcze składać w zakrystii.

4. Od poniedziałku rozpoczniemy roznoszenie opłatków. Misję tą będą wykonywali, tak jak w ubiegłym roku, panowie Zbigniew Kosmala i Łukasz Jędrzejczyk, którzy zostali upoważnieni przez ojca proboszcza do roznoszenia opłatków na terenie naszej parafii. Panowie Zbigniew i Łukasz posiadają zaświadczenie ze zdjęciem, ich danymi osobowymi i podpisem Ojca Proboszcza. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary.

5. W piątek 24 listopada po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejną katechezę w ramach Nowej Ewangelizacji, którą poprowadzi o. Władysław.

6. W sobotę 25 listopada w naszym franciszkańskim kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Gnieźnie czterech braci, wśród nich nasz parafianin Brat Kamil Piotrowski, podczas Mszy św. o godz. 11:00 złożą wieczyste śluby zakonne w Zakonie Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów) naszej prowincji w Gdańsku. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

7. Franciszkański wyjazd na Taize do Bazylei

Młodzież w wieku od 17 do 35 lat zapraszamy na franciszkański wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodzieży Taize w Bazylei. Wyjazd z Gdańska 26 grudnia wieczorem, powrót 2 stycznia. Koszt – 400 zł + 60 euro. W drodze przewidziany jest pobyt w Bambergu, u naszych barci w Walldurn i w drodze powrotnej w Zurychu i w Gnieźnie. Zgłoszenia do przyszłej niedzieli 26 listopada. Liczba miejsc ograniczona – 49 osób. Szczegółowe informacje w zakrystii lub bezpośrednio na stronie internetowej www.powolanie.com.pl w zakładce Zaproszenia.

Franciszkańskie Rekolekcje dla młodzieży 

Młodzież z naszych franciszkańskich parafii zapraszamy weekendowe rekolekcje śladami św. Franciszka za Jezusem. Podczas rekolekcji chcemy wpatrywać się w życie św. Franciszka z Asyżu, by uczyć się od niego zbliżania się do Boga. Odbędą się one w dniach 8-10 grudnia w centrum edukacyjno-formacyjnym w Koszalinie. Szczegółowe informacje w zakrystii lub na stronie www.powolanie.com.pl

8. Zapraszamy na dziewięciodniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej z Jordanią w dniach 28 stycznia do 5 lutego 2018 r. Program w gablotce i na stronie parafii. Kontakt z o. Markiem Dopieralskim tel. 608670459.

9. Rozpoczęliśmy sezon grzewczy w naszym kościele. Prosimy o zamykanie drzwi celem uniknięcia niepotrzebnego wychłodzenia kościoła.

10. W przyszłą, ostatnią niedzielę roku liturgicznego 26 listopada, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Homilię na wszystkich Mszach św. wygłosi asystent ds. powołań naszej Prowincji o. Robert Twardokus. Po Mszy św. zbierze ofiary na duszpasterstwo, które prowadzi i będzie zapraszał do modlitwy o powołania rozdając deklaracje. Kwesta na remont kościoła i ogrzewanie zbierzemy w niedzielę 3 grudnia.

11. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Górne Jeruzalem zaprasza na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie 27 listopada 2017r. (poniedziałek) o godz. 18:00.

12. W minionym tygodniu zmarli:

  • śp. Piotr Jarosz, lat 48,
  • śp. Mieczysława Teresa Mierlak, lat 81,
  • śp. Tomasz Lewandowski, lat 3,5.

                         Dobry Jezu, a nasz Panie…

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>