UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

1. Na czas Narodzenia Pańskiego życzymy wszystkim naszym Parafianom i Gościom, i Wszystkim uczęszczającym do naszego kościoła, aby Boży Syn mógł zamieszkać w każdym Waszym sercu, aby mogło ono kochać każdego. Niech moc Ducha Świętego, pomoże wam uwielbiać Boga i zasiewać ziarno pokoju wśród bliskich; życzymy przyjęcia wielu darów Bożych oraz Pokoju i Dobra. Życzymy Dobrych i błogosławionych Świąt, które trwają przez Oktawę Narodzenia Pańskiego: od 25 grudnia – do 1 stycznia 2018 roku.

2. Dziękujemy za świąteczne udekorowanie i sprzątania kościoła, składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy: ­panu Bernardowi Woźniakowi; ­ firmie Cieśla Drewno; ­Spółdzielni „Rodło” za materiały na budowę żywej szopki i sponsoring; ­panom: Henrykowi Warczakowi, Józefowi Jendrzejewskiemu, Markowi Zalewskiemu i Krzysztofowi Ciszek za budowę szopki; ­ panu dyrektorowi Jackowi Goszczyńskiemu i Pracownikom Stadniny Koni i Ośrodka Rekreacyjnego z Miłosnej za wypożyczenie zwierząt i pokarm dla zwierząt; ­ panu Leszkowi Dondziakowi i firmie PEC za przywiezienie choinek oraz panu Grzegorzowi Stankowi za ofiarowanie choinek. Dziękujemy również za wszelką okazaną pomoc i życzliwość. W Waszej intencji była sprawowana Msza św. o północy.

3. Dzisiaj, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. w naszym kościele będziemy celebrować o godz.: 24:00, 9:30, 11:00, 12:30, 16:00 i 18:00.

4. Zwierzęta w szopce przed kościołem będą do środy 27 grudnia oraz od 5 do 8 stycznia 2017 r.

5. W poniedziałek 26 grudnia Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Elblągu.

6. We środę 27 grudnia Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, w czwartek 28 grudnia Święto Świętych Młodzianków, męczenników.

7. W przyszłą niedzielę 31 grudnia Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa prosimy, aby małżonkowie na Msze św. przybyli razem, gdyż będą mieli możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy – Lourdes – Avila – Madrytu – Saragossy – Barcelony – Montserrat – Carcassonne – La Salette w dniach 24 kwietnia – 6 maja 2018 r. Szczegółowy program w gablotce i na stronie parafialnej. Przelot samolotem do Lizbony – powrót autokarem. Zapisy po wpłacie zaliczki 500 zł u o. Marka Dopieralskiego tel. 608670459.

9. Wizytę duszpasterską w naszej parafii – kolędę rozpoczniemy we wtorek 2 stycznia 2018 r. Ofiary, które złożymy w czasie kolędy będą przeznaczone na bieżące potrzeby, takie jak: ogrzewanie kościoła, klasztoru i domu parafialnego oraz energię elektryczną oraz zaległości płatnicze w kurii diecezjalnej. Natomiast ofiary złożone dla ministrantów przeznaczone są na ich wspólny wyjazd.
W każdym domu będziemy zostawiali dodatkową kopertę z prośbą o jednorazową ofiarę na renowację ambony i ogrzewanie kościoła.

Plan kolędy:
02.01.2018 r. (wtorek) – ul. Toruńska numery parzyste od 2 do 24.
03.01.2018 r. (środa) – ul. Toruńska blok nr 30 i numery nieparzyste 1-21c.
04.01.2018 r. (czwartek) – ul. Koło, Południowa, Plantowa, Łużycka, Radosna i Miedziana blok 1.
05.01.2018 r. (piątek) – ul. Miedziana blok 3 i  Odrowskiego bloki 1 i 2.
Początek kolędy o godz. 15:30.

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>