I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11:00, poświęcenie książeczek dla dzieci I-Komunijnych. A po tej Mszy św., spotkanie formacyjne dla rodziców. Zapraszamy dzieci i dorosłych o wzięcie ze stolika pod chórem skarbonek Caritasu na jałmużnę wielkopostną.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:00.

3. Parafialny Zespól Caritas przed kościołem zbiera ofiary, które będą przeznaczone na dokupienie żywności do paczek świątecznych. Prosimy o zgłaszanie osób, rodzin, które są w trudnej sytuacji materialnej, aby mogły otrzymać paczkę żywnościową przed świętami. Zgłoszenia kierujemy do Caritasu.

4. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł, i Mały Gość Niedzielny, cena 5 zł.

5. Zapraszamy na Katechezy Neokatechumenalne – Nowej Ewangelizacji. Najbliższa katecheza w poniedziałek 19 lutego. Natomiast następne katechezy w czwartek 22 lutego i w poniedziałek 26 lutego, to dwie główne katechezy całego cyklu, dlatego serdecznie na nie zapraszamy wszystkich, również tych, którzy do tej pory w nich nie uczestniczyli. Żyjemy w świecie, który coraz bardziej kontestuje objawioną naukę o człowieku i odrzuca prawdę o Bogu jako Stworzycielu i Odkupicielu. Dlatego chcemy przypomnieć te fundamentalne, objawione prawdy i obwieścić kerygmat czyli najważniejsze chrześcijańskie orędzie, które powinien usłyszeć każdy człowiek. To orędzie może zaowocować nowym spojrzeniem na samego siebie, na wiarę i Kościół, a przede wszystkim może być doświadczeniem ogromnej i darmowej miłości Boga. Dlatego skorzystajmy z okazji pozwólmy się obdarować. Początek katechez o godz. 18:45.

6. Od poniedziałku do piątku o godz. 5:30 w domu parafialnym celebrowana jest liturgia Godzin: Godzina Czytań i Jutrznia. Zapraszamy.

7. W poniedziałek 19 lutego o godz. 17:00 i w sobotę 24 lutego o godz.11:00 zapraszamy wszystkich chętnych do domu parafialnego na próbę śpiewów przygotowujących do Świętego Triduum Paschalnego.

8. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16:30, dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:30.

9. Zapraszamy na katechezę w ramach Nowej Ewangelizacji, którą prowadzi o. Władysław. Odbędzie się ona w piątek 17 lutego w domu parafialnym o godz. 18:45.

10. Pielgrzymka do: Fatimy – Lourdes – Avila – Madrytu – Saragossy – Barcelony – Montserrat – Carcassonne – La Salette w dniach 24 kwietnia – 6 maja 2018 r. Zapisały się 24 osoby. Szczegółowy program w gablotce i na stronie parafialnej: (www.kwidzyn.franciszkanie.pl). Przelot samolotem do Lizbony – powrót autokarem. Można się jeszcze zapisać u o. Marka Dopieralskiego tel. 608670459.

11. W przyszłą niedzielę 25 lutego comiesięczna kwesta na remont kościoła.

 

 12. W minionym tygodniu zmarł:

  • Śp. Leszek Piotr Karaszewski, lat 59, z ul. Willowej.
                      Dobry Jezu, a nasz Panie…               

                 

 

 

 

 

                

                                                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>