XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dziękujemy Panu Bogu za mijający rok kościelny, za wszelkie otrzymane dobro.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny z kalendarzem ściennym ze św. Janem Pawłem II na rok 2020, cena 6 zł; oraz Mały Gość Niedzielny, z lampionem na roraty, cena 5 zł.

3. Od dzisiejszej niedzieli Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 7 i 20 zł; naklejki na drzwi z błogosławieństwem w cenie 4 zł; sianko na stół wigilijny w cenie 2 zł oraz opłatek. Jednocześnie Zarząd Caritas prosi o zapisywanie rodzin oraz osób samotnych i potrzebujących pomocy, celem przygotowania paczek świątecznych. Zgłoszenia można złożyć u wolontariuszy rozprowadzających świece lub pod tel. 502 520 229.

4. Do soboty 30 listopada Nieszpory z Wypominkami za zmarłych o godz. 17:30. Msze św. za zmarłych poleconych w Wypominkach o godz. 18:00.

5. W piątek 29 listopada Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego, w sobotę 30 listopada Święto św. Andrzeja, Apostoła.

6. Trwa roznoszenie opłatków. Misję tą wykonują małżeństwo Maria i Ryszard Marcowie, którzy zostali upoważnieni przez ojca proboszcza do roznoszenia opłatków na terenie naszej parafii. Maria i Ryszard posiadają zaświadczenie ze zdjęciem, ich danymi osobowymi i podpisem Ojca Proboszcza. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary.

7. W przyszłą niedzielę, 1 grudnia, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny – Adwent, czyli czas oczekiwania. Natomiast od poniedziałku 2 grudnia zapraszamy na Msze święte Roratnie o godz. 6:00. Zachęcamy do przygotowania lampionów i dekoracji adwentowych: wieńców z czterema świecami, świeczników z białym światłem w oknach i innych dekoracji wyrażających czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa.

8. Zakończyliśmy prace renowacji wewnętrznych drzwi wejściowych i trwają prace remontowe przy wejściu do zakrystii. Dziękujemy za składane ofiary na remont naszego kościoła. Bóg zapłać.

9. W minionym tygodniu zmarły:

  • śp. Olga Rychcik, lat 94,

  • śp. Felicja Obuchowska, lat 93,

                                            Dobry Jezu a nasz Panie

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>