I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś obchodzimy w naszej ojczyźnie Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – „Niezłomnych”. Pamiętamy o naszych bohaterach i przekazujemy tę pamięć młodemu pokoleniu.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:00.

4. Przypominamy, że trwają katechezy Drogi NeokatechumenalnejNowej Ewangelizacji. W poniedziałek 2. marca i czwartek 5. marca odbędą się dwie główne katechezy całego cyklu, dlatego serdecznie na nie zapraszamy wszystkich, również tych, którzy do tej pory w nich nie uczestniczyli. Żyjemy w świecie, który coraz bardziej kontestuje objawioną naukę o człowieku i odrzuca prawdę o Bogu jako Stworzycielu i Odkupicielu. Dlatego chcemy przypomnieć te fundamentalne, objawione prawdy i obwieścić kerygmat czyli najważniejsze chrześcijańskie orędzie, które powinien usłyszeć każdy człowiek. To orędzie może zaowocować nowym spojrzeniem na samego siebie, na wiarę i Kościół, a przede wszystkim może być doświadczeniem ogromnej i darmowej miłości Boga. Dlatego skorzystajmy z okazji pozwólmy się obdarować.

5. Od poniedziałku do piątku o godz. 5:30 w domu parafialnym celebrowana jest liturgia Godzin: Godzina Czytań i Jutrznia. Zapraszamy.

6. Chorych z posługą sakramentalną w domach o. Karol nawiedzi we wtorek 3. marca i w czwartek 5. marca.

7. W środę 4 marca Święto św. Kazimierza, królewicza.

8. W pierwszy piątek miesiąca 6. marca spowiedź przed Msza św. poranną i od godz. 17:30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00, o godz. 16:30 Msza św., a po niej Droga Krzyżowa, natomiast Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:30.

9. W sobotę 7. marca o godz. 10:00 w domu parafialnym, próba śpiewów przygotowujących do Świętego Triduum Paschalnego. Zapraszamy wszystkich chętnych.

10. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na naszą franciszkańską Fundację „Tworzyć Miłością”. Zebrane środki będą przekazane na wsparcie dzieł franciszkańskich. Szczegóły na ulotkach i plakatach oraz na stronie www.fundacjatm.pl

11. W przyszłą niedzielę 8. marca comiesięczna kwesta na spłatę długu za modernizację ogrzewania kościoła. Dług do Prowincjałatu w Gdańsku wynosi 32 500 zł. Trwają prace naprawy płotu po kolizji drogowej. Zamontowaliśmy 5 nowych witraży w głównych drzwiach wejściowych po zniszczeniu ich – próbie włamania do naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

12. W minionym tygodniu zmarli:

  • śp. s. Melania – Jadwiga Ostrowska, ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek, lat 83,

  • śp. Bogusław Bala, lat 45.

  • śp. Wanda Wiśniewska, lat 94.                                                                                                                                       Dobry Jezu, a nasz Panie…

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>