XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś nasz zespół Trishagion śpiewa na wszystkich Mszach św. a po mszy zbiera ofiary do puszek na wspólny wyjazd.

2. W zakrystii i przed kościołem można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 6 zł i Mały Gość Niedzielny, cena 5 zł.

3. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17:30.

4. W środę 24. czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 1000 i 1800.

5. W czwartek 25 czerwca czcimy patronkę naszego miasta i naszej diecezji elbląskiej, bł. Dorotę z Mątów. Główna Msza odpustowa w katedrze o godz. 18:00.

6. W piątek 26 czerwca o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o. Władysława Kowalskiego.

7. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa. Zachęcamy wiernych, ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne, do przyjmowania komunii na rękę.

8. W naszej parafii trwa I Komunia Święta dzieci w małych grupach. W czwartek 25 czerwca liturgia pokutna i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla 5 grup. Dzieci będą przyjmować I Komunię: w sobotę 27. czerwca o godz. 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00, w niedzielę 28. czerwca o godz. 12:30. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców.

9. Prosimy, ze względu na uroczystość I Komunii św. i dużą liczbę gości, aby w przyszłą niedzielę wybrać inną godzinę Mszy św. niż 12:30.

10. Dziękujemy s. Benedettcie za 8-letnią posługę w naszej parafii i pracę katechetyczną w szkole. Zarząd Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek skierował Siostrę do pracy w innym mieście. W intencji Siostry będziemy modlić się na Mszy św. dziś o godz. 11:00.

11. W tym roku ze względu na restrykcje sanitarne nie będzie kolonii letnich Caritas dla dzieci w Mikoszewie. Caritas w Mikoszewie oferuje jedynie domki dla rodzin.

12. W przyszłą niedzielę 28 czerwca parafialny zespół Caritas będzie zbierał ofiary do puszek na rzecz najuboższych z naszej parafii.

13. W minionym tygodniu zmarł:

  • śp. Henryk Rakieć, lat 67.

                                         Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Zostaw komentarz

Możesz używać następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>