Kategoria Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś podczas wszystkich Mszy św. odbywa się liczenie wiernych.

2. Przy wyjściu z kościoła z racji Tygodnia Miłosierdzia odbywa się zbiórka ofiar do puszek na statutową działalność Caritasu.

3. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł.

4. Nabożeństwa różańcowe odbywają się codziennie o godz. 17:30, natomiast dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16:30.

5. W środę 18 października Święto św. Łukasza, Ewangelisty.

6. W piątek 20 października po Mszy św...

więcej...

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przed kościołem odbędzie się zbiórka z okazji XVII Dnia Papieskiego pod hasłem: Idźmy naprzód z nadzieją! na fundusz stypendialny fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł.

3. Nabożeństwa różańcowe odbywają się codziennie o godz. 17:30, natomiast dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16:30.

4. W poniedziałek 9 października o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się projekcja filmu pt. Jak Bóg da… Przy wyjściu dobrowolna ofiara.

5. W piątek 13 paździe...

więcej...

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.10.2017

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe będą się odbywały codziennie o godz. 17:30, natomiast dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16:30. O godz. 17:00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie pielgrzymki do Ziemi Świętej i Jordanii w styczniu 2018 r. Będzie obecny przedstawiciel biura Patron Travel.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł i Mały Gość Niedzielny z bezpłatnym dodatkiem Audiobook MP 3 część 2, powieść Henryka Sie...

więcej...

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przy wyjściu z kościoła kwesta na remont kościoła. Kwesta będzie przeznaczona na Opracowanie Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego w kościele i wykonanie wyposażenia budynku kościoła w instalację oświetlenia ewakuacyjnego. Zalecenia te nakazała Państwowa Straż Pożarna w wyniku czynności kontrolno-rozpoznawczych jakie odbyły się w naszym kościele w minionym tygodniu.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 11:00 pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych – tzw. zapisy. O godz...

więcej...

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Odpowiadając na prośbę ks. bp. elbląskiego, przy wyjściu z kościoła Caritas Parafialna zbiera ofiary na pomoc poszkodowanym wskutek burz i nawałnic z sąsiedniej diecezji pelplińskiej.

2. O godz. 17:00 spotkanie w domu parafialnym – zapisy na pierwszy rok przygotowania do bierzmowania – III klasy gimnazjalne, natomiast I klasy ponadgimnazjalne, drugi rok przygotowania do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie z animatorami w przyszłą niedzielę 24 września o godz. 17:00.

3. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena...

więcej...

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękujemy pielgrzymom, którzy wczoraj wzięli udział w Pieszej i Rowerowej Pielgrzymce do Sanktuarium Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie. Pieszo pielgrzymowało 176 osób, rowerzystów 60. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie przyjechali do Piaseczna na Mszę św. o godz. 15:00.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł.

3. W Kościele w Polsce rozpoczynamy VII Tydzień Wychowania. Modlitwą i życzliwością otaczamy nauczycieli, młodzież i dzieci.

4. W poniedziałek 11 września i w środę ...

więcej...

AKT POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA w POLSCE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI

           Akt Zawierzenia  Niepokalanemu Sercu Maryi

O Święta i Niepokalana Dziewico!

Jakimi pochwałami zdołamy wysławić Ciebie, która zamknęłaś w swym łonie Tego, którego niebiosa ogarnąć nie mogą. Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona.

Oto mija już sto lat od Twojego objawienia się trojgu dzieciom w Fatimie, gdzie prosiłaś o modlitwę i pokutę za grzeszników oraz o nawrócenie...

więcej...

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Od dzisiejszej niedzieli wracamy do porządku Mszy św. sprzed wakacji, czyli o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 16:00 i 18:00.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł i Mały Gość Niedzielny z bezpłatnym dodatkiem Audiobook MP 3 część 1, powieść Henryka Sienkiewicza Quo vadis, cena 4 zł.

3. Informujemy, że I Komunia św. w 2018 r., ze względu na dużą ilość dzieci z klas III, odbędzie się w trzech grupach:

I grupa – w sobotę 12 maja r. o godz...

więcej...

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przy wyjściu z kościoła kwesta na remont kościoła. Przeznaczamy ją na mikrofony bezprzewodowe. Zostały zakupione 3 nowe mikrofony, koszt 3000 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny.

3. W liturgii Kościoła w poniedziałek 28 sierpnia obchodzimy Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek 29 sierpnia Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w piątek 1 września Wspomnienie św. Bronisławy.

4. W pierwszy piątek miesiąca, 1 wrześ...

więcej...

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przy wyjściu z kościoła Caritas parafialny zbierze ofiary do puszek na rzecz najuboższych z naszej parafii.

2. Razem z Caritas Polska możemy wspomóc poszkodowanych w ostatnim czasie w wyniku burz i nawałnic. Aby pomóc, wystarczy wysłać SMS lub dokonać wpłaty na konto Caritas. Szczegółowe informacje na stronie internetowej diecezji oraz na tablicy ogłoszeń.

[SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub wpłata na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA].

3. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Ka...

więcej...