Kategoria Ogłoszenia duszpasterskie

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W dzisiejszą niedzielę zespół Trishagion gra na wszystkich Mszach św. i zbiera na wspólny wyjazd.
  2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny
  3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30 za wyjątkiem najbliższej soboty 23 czerwca, gdyż ze względu na ślub nabożeństwo się nie odbędzie.
  4. W piątek 22 czerwca o godz. 8:00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy katechetów na spotkanie w czwartek 21 czerwca o godz. 16:00 w klasztorze.
  5. Tych, którzy pragną w tym roku wstą...
więcej...

X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem kwesta na remont i renowację naszego kościoła. W ostatnim czasie zakupiliśmy subbas, który powiększy ilość głosów naszych organów. Koszt zakupu 2100 zł. W najbliższym czasie głos ten zostanie zainstalowany. Za wszystkie ofiary składamy wielkie Bóg zapłać.

2. Dziś spotkanie popielgrzymkowe o godz. 17:00 w domu parafialnym dla pielgrzymów po Fatimie.

3. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny.

4. Nabożeństwa czerwcowe codzienni o godz...

więcej...

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękujemy za udział w Festynie Parafialnym i za uczestnictwo i budowę ołtarzy w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdeczne dziękujemy osobom, które w sposób czynny brały udział w przygotowywaniu i prowadzeniu Parafiady: miastu Kwidzyn za nagrody dla dzieci, harcerzom z ZHR za organizację logistyczną uroczystości, Szkole Społecznej za wypożyczenie sceny, panom za montaż i demontaż sceny, panom Markowi Zalewskiemu, Henrykowi Warczakowi, Józefowi Jędrzejewskiemu: akustykom p...

więcej...

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

1. Dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja z Najświętszym Sakramentem w tym roku wyruszy ok. godz. 11:50 sprzed naszego kościoła, po Mszy św. o godz. 11.00 i przejdzie ulicami: Słowiańską, Chopina, 15 Sierpnia, Braterstwa Narodów, Katedralną. Procesję zakończmy przy Katedrze odśpiewaniem hymnu Ciebie Boga wysławiamy i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. tak jak w niedzielę. Msze św. będą celebrowane o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 16:00 i 18:00...

więcej...

UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dziś ŚWIĘTO PARAFIALNE – Uroczystość Przenajświętszej Trójcy, w naszym kościele możliwość uzyskania odpustu w czasie każdej Mszy św. Zapraszamy na V Parafiadę. O godz. 12:30 suma, która będzie równocześnie Mszą św. Prymicyjną Ks. Łukasza Sołtysiaka. Prymicjant Udzieli specjalnego błogosławieństwa i rozda pamiątkowe obrazki. Taca z tej mszy św. będzie przeznaczona na jego potrzeby. Uroczystość ta rozpocznie się w klasztorze błogosławieństwem rodziców, następnie odbędzie się procesja ks. Prymicjanta, którego będą otaczały dziewczyny niosące wieniec...

więcej...

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiejszą Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy radosny czas Świąt Wielkanocnych i od poniedziałku rozpoczynamy OKRES ZWYKŁY. Niech Duch Święty dziś zesłany roznieci w każdym z nas gorącą miłość jaką ukochał nas Jezus Chrystus.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

3. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

4. W poniedziałek 21 maja liturgiczne Święto NMP Matki Kościoła (Drugi Dzień Zielonych Świąt). Dodatkowa Msza św. o godz. 10:00.

5. W środę 23 maja...

więcej...

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Wczoraj w sobotę 12 maja o godz. 11:00 i w dzisiejszą Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego o godz. 10:00 i 12:30, DZIECI pierwszy raz w pełni uczestniczyły w Eucharystii przyjmując Komunię św. Polecamy Je Waszej modlitwie, aby od tej pory jak najczęściej mogły korzystać ze Stołu Pańskiego. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 17.30, w tygodniu od poniedziałku do piątku razem z Białym Tygodniem dla dzieci Pierwszo Komunijnych połączone z Mszą św. wieczorną o godz. 18:00. Nabożeństwo majowe w sobotę o godz.17:30.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy n...

więcej...

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W przyszłą sobotę 12 maja i w Niedzielę 13 maja odbędzie się w naszej Parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Ze względu na te uroczystości zmieniamy porządek Mszy Świętych, które odprawiamy w następujących godzinach; 7:30, 8:30, 10:00 i 12:30 dla dzieci pierwszokomunijnych , oraz o godz. 16:00 i 18:00. Informujemy, że na Mszach Św. o godz. 10:00 i 12:30 rodzice dzieci pierwszokomunijnych będą mieli zarezerwowane miejsca.

Dzieci przystępujące do I Komunii Świętej będą przeżywać Liturgię Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych w piątek o godz...

więcej...

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Przy wyjściu z kościoła kwesta na remont kościoła. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowe numery Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego, cena 5 zł.

3. Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka, nasza parafia i Droga Neokatechumenalna organizuje w pięć kolejnych niedziel na placu św. Jana Pawła II przed kinoteatrem, dla wszystkich mieszkańców Kwidzyna, Festyn Ewangelizacyjny. Zapraszamy w dzisiejszą niedzielę od godz. 15:30 do 17:30 na czwarte spotkanie na plac św. Jana Pawła II.

4.

więcej...

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W dzisiejszą niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowe numery Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego, cena 5 zł.

3. Dziś po mszach świętych o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 5 zbierają ofiary do puszki w związku z doroczną akcją „Pola Nadziei”. Zebrane środki finansowe przekazane zostaną na rzecz kwidzyńskiego hospicjum.

4. W poniedziałek 23 kwietnia Uroczystość św...

więcej...