Kategoria Ogłoszenia duszpasterskie

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękujemy za udział w Festynie Parafialnym i za uczestnictwo i budowę ołtarzy w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdeczne dziękujemy osobom, które w sposób czynny brały udział w przygotowywaniu i prowadzeniu Parafiady: miastu Kwidzyn, harcerzom z ZHR za organizację logistyczną uroczystości, Szkole Społecznej za wypożyczenie sceny, panom za montaż i demontaż sceny, panu Markowi Zalewskiemu, akustykom p. Pawłowi Zadwornemu, Marcinowi Zadwornemu i p...

więcej...

UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dziś ŚWIĘTO PARAFIALNE – Uroczystość Przenajświętszej Trójcy, w naszym kościele możliwość uzyskania odpustu w czasie każdej Mszy św. Suma odpustowa o godz. 12:30. Zapraszamy na IV Parafiadę.
O godz. 20:00 w kościele odbędzie się film fabularny pt. „Zerwany kłos”. Szczegółowy program na plakatach.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny.

3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30...

więcej...

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiejszą Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy radosny czas Świąt Wielkanocnych i od poniedziałku rozpoczynamy OKRES ZWYKŁY. Niech Duch Święty dziś zesłany roznieci w każdym z nas gorącą miłość jaką ukochał nas Jezus Chrystus. O godz. 11:00 zapraszamy na Mszę Prymicyjną o. Mateusza Świętosławskiego i o. Karola Wesołowskiego. Po Mszy św. Neoprezbiterzy udzielą błogosławieństwa prymicyjnego i rozdadzą pamiątkowe obrazki. O godz. 17:00 spotkanie popielgrzymkowe w domu parafialnym.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika ...

więcej...

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Przy wyjściu z kościoła kwesta na remont kościoła. Składamy serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na remont kościoła.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł i Mały Gość Niedzielny, cena 4 zł.

3. Nabożeństwa majowe do środy o godz. 17:30, od czwartku 1 czerwca nabożeństwa czerwcowe również o godz. 17:30, w sobotę ze względu na ślub nabożeństwa nie będzie.

4. Spotkanie dla odpowiedzialnych grup i wspólnot naszej parafii, katechetów i wszystkich chętnych celem omówienia odpustowych Ur...

więcej...

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Przy wyjściu z kościoła Caritas zbiera dobrowolne ofiary na dofinansowanie kolonii dla dzieci z ubogich rodzin. O godz. 19:00 koncert chóru Muzyka źródeł w ramach 13. Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat. W programie utwory w rytmie cumbii, salsy i gospel. Wykonawca: chór Soul Gospel Medellin z Kolumbii. Więcej informacji na plakacie.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł.

3. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

4. We wtorek 23 maja Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św...

więcej...

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W dzisiejszą niedzielę Dzieci w czasie Mszy świętych o godz. 10:00 i 12:30 pierwszy raz /przyjmą, przyjęły/ Komunię św. Polecamy Je Waszej modlitwie, aby od tej pory jak najczęściej mogły korzystać ze Stołu Pańskiego. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 17.30, w tygodniu od poniedziałku do piątku razem z Białym Tygodniem dla dzieci Pierwszo Komunijnych połączone z Mszą św. wieczorną o godz. 18:00. Nabożeństwo majowe w sobotę o godz.17:30.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł.

3. We wto...

więcej...

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.W dzisiejszą niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.O godz. 12:00 w domu parafialnym spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci I-Komunijnych.

2.Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika  Katolickiego Gość Niedzielny,cena 5 zł. i Miesięcznika Mały Gość Niedzielny, cena 4 zł.

3.Nabożeństwa majowe w tym tygodniu o godz. 17:30.

4.W poniedziałek 8 maja Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.

5.W sobotę 13 maja w sanktuarium maryjn...

więcej...

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.Przy wyjściu z kościoła kwesta na remont kościoła. Jest ona przeznaczona na renowację chrzcielnicy i dolnej części głównego ołtarza. W Wielki Czwartek dotarł do naszej parafii prezent: spalinowa dmuchawa do liści, za którą dziękujemy panu Tomaszowi Lamparskiemu ze Stanów Zjednoczonych. Dziękujemy za ofiary składane na remont i renowację naszego kościoła.

2.Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika  Katolickiego Gość Niedzielny,cena 5 zł. i Miesięcznika Mały Gość Niedzielny, cena 4 zł.

3.W poniedziałek 1 maja Msze św. o godz...

więcej...

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś kończymy Oktawę Wielkanocną – Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która jest równocześnie świętem patronalnym Caritas. Członkom Parafialnego Caritas dziękujemy za ofiarną prac i równocześnie życzymy wielu łask Bożych w Waszej posłudze dla najuboższych. Dziś rozpoczął się Tydzień Miłosierdzia. Caritas parafialny zbiera kwestę na działalność statutową Caritas diecezji elbląskiej.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny z filmem DVD „Zmartwychwstały”, jest to epicka opowieść biblijna przedstawio...

więcej...

NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE:

Dzieląc się radością Tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa pragniemy życzyć, aby doświadczenie wiary w Jezusa zmartwychwstałego pomogło żyć wam w mocy Ducha Świętego tu na ziemi, a głęboka nadzieja prowadziła w drodze do królestwa niebieskiego.

                                                     Życzą Franciszkanie

2. Dziękujemy za udział w Świętym Triduum Paschalnym, a przede wszystkim dziękujemy za pomoc w organizacji: liturgii, śpiewów liturgicznych, sprzątaniu, dekoracjach i wszelkiej pomocy, aby chwała, i cześć Jezusa Chrystusa Zmartwyc...

więcej...