Kategoria Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11:00, poświęcenie książeczek dla dzieci I-Komunijnych. A po tej Mszy św., spotkanie formacyjne dla rodziców. Zapraszamy dzieci i dorosłych o wzięcie ze stolika pod chórem skarbonek Caritasu na jałmużnę wielkopostną.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:00.

3. Parafialny Zespól Caritas przed kościołem zbiera ofiary, które będą przeznaczone na dokupienie żywności do paczek świątecznych...

więcej...

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Obchodzimy 26 Światowy Dzień Chorego. Msza św. o godz. 12:30 będzie celebrowana z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Dziś również w Kościele w Polsce rozpoczyna się 51 Tydzień Modlitwy o Trzeźwość.

2. Zapraszamy na Katechezy Neokatechumenalne – Nowej Ewangelizacji. Najbliższa katecheza w poniedziałek 12 lutego, następna w czwartek 14 lutego o godz. 18:45. Zapraszamy na te katechezy dorosłych, małżeństwa, osoby samotne, młodzież i dorosłych nie ochrzczonych oraz tych, którzy chcą uzupełnić sakrament bierzmowania.

3. Przed kościołem i w zakrystii możn...

więcej...

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś rozpoczynamy Katechezy Neokatechumenalne – Nowej Ewangelizacji. Pierwsza katecheza po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00, kolejne w poniedziałek 5 lutego i w czwartek 8 lutego o godz. 18:45. Zapraszamy na te katechezy dorosłych, małżeństwa, osoby samotne, młodzież, dorosłych nie ochrzczonych oraz tych, którzy chcą uzupełnić sakrament bierzmowania, którego w naszej parafii udzieli Ks. Bp Józef Wysocki w dniu wizytacji biskupiej w sobotę 9 czerwca 2018 r. o godz. 18:00.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedziel...

więcej...

4 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł. Trwa kwesta na remont kościoła. Dziękujemy za składane ofiary w kopertach na renowację, remont i ogrzewanie kościoła. Składamy wielkie Bóg zapłać! W ostatnim czasie została wykonana dokumentacja ewakuacyjna, nowe oznakowanie przeciwpożarowe i została zakupiona nawa gaśnica. Są wymieniane stare spróchniałe podesty pod ławki. Koszt na dzień dzisiejszy ok. 3.000 zł

2. W poniedziałek 29 stycznia spotkanie dla Członków Rycerstwa Niepokalanej po Mszy św...

więcej...

III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Parafialny Zespół Caritas przed kościołem zbiera dobrowolne ofiary na statusową działalność Caritas.

2. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego cena 5 zł.

3. W czwartek 25 stycznia Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Program nabożeństw ekumenicznych odnajdziemy na stronie internetowej diecezji elbląskiej.

4. W piątek 26 stycznia obchodzimy Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek od godz...

więcej...

II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem przeżywamy 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W modlitwie pamiętamy o Polakach na emigracji, przybyszach do naszego kraju zza wschodniej granicy, migrantach i uchodźcach na całym świecie.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł.

3. W środę 17 stycznia obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele w Polsce, a od czwartku rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan...

więcej...

I NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dziś o godz. 11:00 Msza św., a po niej o godz. 12:00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł.

3. Chorych z posługą sakramentalną w domach o. Marek nawiedzi w poniedziałek 8 stycznia i środę 10 stycznia.

4. Pielgrzymka do: Fatimy – Lourdes – Avila – Madrytu – Saragossy – Barcelony – Montserrat – Carcassonne – La Salette w dniach 24 kwietnia – 6 maja 2018r. Szczegółowy program w gablotce i na stronie parafialnej...

więcej...

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

1. Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli. W tym roku z Mędrcami ze wschodu podążać będzie Anioł Pokoju. Początek Orszaku: o godz. 13:30 na placu św. Jana Pawła, który wyruszy w drogę do żywej szopki ulicami: Braterstwa Narodów, Piłsudskiego i Grudziądzką do kościoła Świętej Trójcy. O godz. 15:00 Koncert kolęd zespołu New Life M. Zachęcamy dorosłych i dzieci do przebrania się w stroje jasełkowe (np. za pasterzy, aniołów, diabłów, królów i księżniczki). Dziś ob...

więcej...

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1. W dnu dzisiejszym kończymy oktawę Narodzenia Pańskiego obchodząc Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy św. niedzielny. Po raz 51 obchodzimy Światowy Dzień Pokoju. Prośmy Bożą Rodzicielkę o Jej wstawiennictwo, żeby zwaśnione narody mogły żyć w pokoju.

2. W pierwszy piątek miesiąca 5 stycznia. Spowiedź od godz. 6:40 i od 17:00. Msza św. wieczorna o godz. 18:00 z Uroczystości Objawienia Pańskiego.

3. W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli. W tym roku z Mędrcami ze wschodu podążać będą A...

więcej...

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI i JÓZEFA

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.Małżonkowie na każdej Mszy św. mogą odnowić przyrzeczenia małżeńskie.

2. Jutro w poniedziałek 1 stycznia 2018 r., Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy świętych niedzielny.

3. W pierwszy piątek miesiąca 5 stycznia. Spowiedź od godz. 6:40 i od 17:00. Msza św. wieczorna o godz. 18:00 z Uroczystości Objawienia Pańskiego.

4. W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli. W tym roku z Mędrcami ze wschodu podążać będzie Anioł Pokoju. Po...

więcej...