Kategoria Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Przy wyjściu z kościoła Caritas zbiera dobrowolne ofiary na dofinansowanie kolonii dla dzieci z ubogich rodzin. O godz. 19:00 koncert chóru Muzyka źródeł w ramach 13. Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat. W programie utwory w rytmie cumbii, salsy i gospel. Wykonawca: chór Soul Gospel Medellin z Kolumbii. Więcej informacji na plakacie.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł.

3. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

4. We wtorek 23 maja Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św...

więcej...

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W dzisiejszą niedzielę Dzieci w czasie Mszy świętych o godz. 10:00 i 12:30 pierwszy raz /przyjmą, przyjęły/ Komunię św. Polecamy Je Waszej modlitwie, aby od tej pory jak najczęściej mogły korzystać ze Stołu Pańskiego. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 17.30, w tygodniu od poniedziałku do piątku razem z Białym Tygodniem dla dzieci Pierwszo Komunijnych połączone z Mszą św. wieczorną o godz. 18:00. Nabożeństwo majowe w sobotę o godz.17:30.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł.

3. We wto...

więcej...

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.W dzisiejszą niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.O godz. 12:00 w domu parafialnym spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci I-Komunijnych.

2.Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika  Katolickiego Gość Niedzielny,cena 5 zł. i Miesięcznika Mały Gość Niedzielny, cena 4 zł.

3.Nabożeństwa majowe w tym tygodniu o godz. 17:30.

4.W poniedziałek 8 maja Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.

5.W sobotę 13 maja w sanktuarium maryjn...

więcej...

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.Przy wyjściu z kościoła kwesta na remont kościoła. Jest ona przeznaczona na renowację chrzcielnicy i dolnej części głównego ołtarza. W Wielki Czwartek dotarł do naszej parafii prezent: spalinowa dmuchawa do liści, za którą dziękujemy panu Tomaszowi Lamparskiemu ze Stanów Zjednoczonych. Dziękujemy za ofiary składane na remont i renowację naszego kościoła.

2.Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika  Katolickiego Gość Niedzielny,cena 5 zł. i Miesięcznika Mały Gość Niedzielny, cena 4 zł.

3.W poniedziałek 1 maja Msze św. o godz...

więcej...

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś kończymy Oktawę Wielkanocną – Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która jest równocześnie świętem patronalnym Caritas. Członkom Parafialnego Caritas dziękujemy za ofiarną prac i równocześnie życzymy wielu łask Bożych w Waszej posłudze dla najuboższych. Dziś rozpoczął się Tydzień Miłosierdzia. Caritas parafialny zbiera kwestę na działalność statutową Caritas diecezji elbląskiej.

2. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny z filmem DVD „Zmartwychwstały”, jest to epicka opowieść biblijna przedstawio...

więcej...

NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE:

Dzieląc się radością Tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa pragniemy życzyć, aby doświadczenie wiary w Jezusa zmartwychwstałego pomogło żyć wam w mocy Ducha Świętego tu na ziemi, a głęboka nadzieja prowadziła w drodze do królestwa niebieskiego.

                                                     Życzą Franciszkanie

2. Dziękujemy za udział w Świętym Triduum Paschalnym, a przede wszystkim dziękujemy za pomoc w organizacji: liturgii, śpiewów liturgicznych, sprzątaniu, dekoracjach i wszelkiej pomocy, aby chwała, i cześć Jezusa Chrystusa Zmartwyc...

więcej...

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy w Liturgii Kościoła okres WIELKIEGO TYGODNIA. Szczytem tych wydarzeń jest ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18:00, a Liturgia Wielkiej Nocy o godz. 20:15. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy na Liturgię Godzin, czyli na modlitwę psalmami i słuchanie Słowa Bożego o godz.: 10:00, 12:00 i 15:00. Program obchodów Świętego Triduum Paschalnego, jest wyłożony na stoliku pod chórem...

więcej...

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś na Mszy św. o godz. 11:00 zostaną poświęcone książeczki, różańce, medaliki i inne, które wcześniej nie zostały poświęcone, a o godz. 12:00 w domu parafialnym spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-Komunijnych. O godz. 17:00 w domu parafialnym spotkanie organizacyjne przed pielgrzymka do Włoch.

2. Przed kościołem wolontariusze Caritas rozprowadzają świece wielkanocne w cenie 10 i 15 zł. Można też zaopatrzyć się w palmy, z których dochód będzie przeznaczony na kwiaty i dekoracje wielkanocne w naszym kościele.

3. Przed kościołem i w zakrystii można n...

więcej...

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przy wyjściu z kościoła kwesta na remont kościoła.

2. Przed kościołem wolontariusze Caritas rozprowadzają świece wielkanocne w cenie 6, 12 i 15 zł. Można też zaopatrzyć się w palmy, z których dochód będzie przeznaczony na kwiaty i dekoracje wielkanocne w naszym kościele.

3. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego Gość Niedzielny, cena 5 zł i Mały Gość Niedzielny, cena 4 zł.

4. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.

5. Sekretariat Misyjny Naszej Prowincji zaprasza chętnych i ludzi dobrej woli do ...

więcej...

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przy wyjściu z kościoła wolontariusze Caritas będą zbierać dobrowolne ofiary na dokupienie artykułów spożywczych do paczek świątecznych, które będą wydawane we wtorek 21 marca w godz. od 13:00 – 16:00. Prosimy o zgłaszanie osób i rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Można też nabyć świece wielkanocne w cenie 6, 12 i 15 zł. Również w niedzielę 26 marca i 2 kwietnia będzie można zaopatrzyć się w palmy, z których dochód będzie przeznaczony na kwiaty i dekoracje wielkanocne w naszym kościele.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz...

więcej...